۰۷ آذر ۱۳۹۹

۲۵ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۹ | دسته بندي : اخبار ویژه نماینده

پیگیری مشکلات حوزه سلامت در دیدار دکتر علی اکبر کریمی رییس مجمع نمایندگان استان با معاون درمان وزارت بهداشت

رییس مجمع نمایندگان استان مرکزی و نماینده اراک، کمیجان و خنداب د ...

رییس مجمع نمایندگان استان مرکزی و نماینده اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی از پیگیری مسائل و مشکلات حوزه سلامت استان در دیدار با دکتر جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد.

دکتر علی اکبر کریمی گفت: در این جلسه در مورد مسائل کلی و مشکلات حوزه درمان به ویژه شرایط خاص کرونا با مسئولان وزارت بهداشت تبادل نظر صورت گرفت.
وی افزود: تأمین تجهیزات، امکانات مورد نیاز برای کادر درمان، بیمارستان‌ها و پزشکان متخصص از جمله مهمترین موضوعات مطرح شده در این نشست بود.
نماینده معین تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در این دیدار دستور تأمین مجموعه تجهیزات ۶ تخت ویژه ICU بیمارستان فرهنگ خسروانی شهر فرمهین صادر شد.
وی تصریح کرد: بر اساس نیازسنجی انجام شده، دستور تأمین دستگاه سی‌تی‌اسکن برای بیمارستان امیرکبیر اراک صادر شد که به فوریت تأمین شود.
دکتر کریمی اظهار داشت: تحویل دستگاه سی‌تی‌اسکن برای بیمارستان مهر خنداب و بیمارستان کمیجان مطرح و در حال پیگیری می باشد و همچنین با تهیه سی‌تی‌اسکن بیمارستان آشتیان نیز موافقت شد.
وی تاکید کرد: در بحث تأمین اکسیژن در بیمارستان‌ها مشکلات جدی داریم که دستگاه‌های اکسیژن‌ساز با کسری و یا برخی بیمارستان‌ها فاقد این دستگاه هستند.
نماینده اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی، اضافه کرد: ۶ دستگاه اکسیژن‌ساز ۶۰۰ لیتری ویژه بیمارستان‌های استان مرکزی تأمین می‌شود در حالی که در مورد تخت‌های ICU نیز درخواست‌هایی مطرح شد.
وی خاطرنشان کرد: مقرر شد ۱۰ تخت ICU و ۱۰ تخت Vip برای بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) اراک، ۱۵ تخت NICU برای بیمارستان طالقانی و ۶ تخت ویژه برای بیمارستان فرمهین تأمین شود.
دکتر کریمی گفت: با توجه به مشکلات شهرستان تفرش و کمبود پزشک در حوزه جراحی، بیهوشی و روان‌پزشکی مقرر شد تخصص‌های موردنیاز در شهرستان مستقر و اقدامی در جهت بهبود وضعیت حوزه درمان این شهرها صورت گیرد.
نماینده معین آشتیان، تفرش و فراهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نیاز مبرم بیمارستان فرهنگ خسروانی شهر فرمهین به تخت‌های ICU، ادامه داد: با پیگیری‌های صورت گرفته از معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، خوشبختانه دستور تأمین مجموعه تجهیزات ۶ تخت ویژه ICU صادر شد که دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی باید این موضوع را به جد دنبال کرده تا بیمارستان از امکانات تخت ICU برخوردار شود.
وی افزود: همچنین با توجه به پذیرش بیماران کرونایی که بعضاً به اکسیژن نیاز دارند و سایر بیمارانی که بستری می‌شوند، دستوری برای تأمین تعدادی از دستگاه‌های اکسیژن‌ساز برای دانشگاه علوم پزشکی استان از وزارت بهداشت اخذ شده که ان‌شاءالله بتوان یک دستگاه به این بیمارستان اختصاص پیدا کرده تا نیاز مردم شریف شهرستان برطرف شود.

نظر شما

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شود.
  • نظراتی که غیر زبان فارسی یا مرتبط با خبر نباشند منتشر نمی شوند.
* لطفا حاصل عبارت را در جعبه متن روبرو وارد کنید

3 + 10 =