۰۷ آذر ۱۳۹۹

۲۱ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۱ | دسته بندي : یادداشت/مصاحبه

کریمی در گفتگو با مهر: ضرورت مقاوم سازی اقتصاد/ به وعده غربی‌ها اعتماد نکنیم

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی گفت: گره زدن شرایط اقتصاد ...

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی گفت: گره زدن شرایط اقتصادی به مسائل خارجی و اعتماد به وعده غربی‌ها قطعا به ضرر ما است از این رو مقاوم سازی اقتصادمان اهمیت زیادی دارد.

علی اکبر کریمی در گفتگو با خبرنگار مهر، در واکنش به مطالب یک پایگاه خبری آمریکایی مبنی بر اینکه دولت ترامپ قصد دارد با هماهنگی رژیم صهیونیستی و چند کشور عربی سلسله تحریم های جدیدی علیه ایران وضع کند،گفت: آمریکا طی چند سال اخیر به اذعان مقامات آمریکایی، هر کاری که از دستش برمی آمد در حوزه تحریم ها، خصومت و کینه ورزی علیه جمهوری اسلامی ایران انجام داده است.

وی متذکر شد: تجربه سال های گذشته نشان می دهد فشارها و تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران راه به جایی نمی برد و اگر آنان هر اقدام دیگری علیه کشورمان انجام دهند، مانند اقدامات سابق، آنان راه به جایی نخواهند برد و نتیجه نخواهد داشت.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت توجه به توان داخلی، تاکید کرد: قطعا این ضرورت وجود دارد که ما در مقابل توطئه ها، فشارها و دسیسه های آمریکا و سایر دشمنان ملت ایران مقاومت داشته باشیم و مهمترین کاری که در این عرصه می توانیم انجام دهیم مقاوم سازی اقتصادمان و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی است.

کریمی با بیان اینکه مهمترین رکن سیاست های اقتصاد مقاومتی اتکا به توانمندی های داخلی است، اظهار داشت: ظرفیت های گسترده ای در اقتصاد ایران وجود دارد که می تواند بهترین سپر دفاعی ما در مقابل فشارها و مشکلاتی باشد که دشمنان پیش روی اقتصاد کشورمان ایجاد می کنند.

وی تاکید کرد: علاوه بر این برای تقویت معیشت مردم و حل مشکلات ساختاری اقتصاد، باید به سیاست های اقتصاد مقاومتی به طور ویژه توجه شود چرا که این سیاست ها می تواند بسیار راهگشا و تعیین کننده باشند.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: ما نباید به خارج از کشور اتکا کنیم و اعتماد به وعده های کشورهای غربی راه به جایی نمی برد چرا که غربی ها نشان داده اند وعده هایشان توخالی است و گره زدن شرایط کشور به مسائل خارجی قطعا به ضرر ماست.

کریمی گفت: متاسفانه طی سال های اخیر کشور را معطل «برجام» و دستاوردهای پوچ آن کردیم و جز فرصت سوزی هیچ نتیجه دیگری برای ما نداشت و ما در شرایط فعلی فقط باید به تقویت اقتصاد خودمان توجه داشته باشیم.

لینک خبر در خبرگزاری مهر

نظر شما

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شود.
  • نظراتی که غیر زبان فارسی یا مرتبط با خبر نباشند منتشر نمی شوند.
* لطفا حاصل عبارت را در جعبه متن روبرو وارد کنید

4 + 3 =