۰۸ مرداد ۱۴۰۰

۱۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۲ | دسته بندي : اخبار ویژه نماینده

دکتر کریمی: در یک جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم/حرکات تفرقه‌انگیز به مصالح کشور ضربه می‌زند

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس ...

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس شورای اسلامی در تعامل با دولت شرایط کشور را در نظر می‌گیرد.

علی‌اکبر کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: در شرایطی که دشمنان ملت ایران شدیدترین و سخت ترین تهدیدات، تحریم‌ها، توطئه‌ها و دسیسه‌ها را علیه کشور و بویژه اقتصاد ملی راه انداخته‌اند و در یک جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم، شرط عقل این است که در درون کشور انسجام حداکثری و وحدت ملی را به منصه ظهور بگذاریم و حتی اگر در شرایطی شاهد باشیم که افرادی خلاف این رویه حرکت کنند به عنوان دوستدار انقلاب به چنین حرکات تفرقه‌انگیزی دامن نزده و در عمل به منویات رهبری اجازه ندهیم نظام اسلامی با بحران تفرقه مواجه شود.

وی افزود: انجام حرکات تفرقه‌انگیز که موجب خدشه دار شدن وحدت ملی است، آسیب جدی به مصالح کشور و منافع مردم وارد می‌کند و منویات رهبری برای همه نمایندگان فصل‌الخطاب است. در خصوص موضوع استیضاح رئیس جمهور نیز که برخی نمایندگان مطرح کردند، در چنین شرایطی به مصلحت انقلاب و مردم نیست.

این نماینده مردم در خانه ملت تاکید کرد: تلاش برای تقویت وحدت ملی به معنای صرف نظر کردن مطالبات مردم نیست. مجلس یازدهم در پیگیری مطالبات مردم و ارائه راهکارهای مناسب برای برون رفت از مشکلات اقتصادی، معیشتی و موانع پیش روی تولیدکنندگان قطعا تلاش خواهد کرد.

وی افزود: جدیت و سرعت در دنبال کردن لوایح دولت و طرح های مجلس برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی نظیر طرح اصلاح قانون بودجه سال ۹۹ و تقویت معیشت بخش اعظمی از جمعیت کشور در نیمه دوم سال جاری از جمله اولویت‌های در دستور کار خانه ملت است که مسکنی بر آلام مردم و مشکلات معیشتی اقشار ضعیف جامعه است.

کریمی از بررسی طرح جهش تولید مبتنی بر اقتصاد دانش بنیان در کمیسیون صنایع و معادن مجلس خبر داد و افزود: در این طرح راهکارهایی برای تقویت و جهش تولید با اتکای بیشتر بر اقتصاد دانش بنیان در دستور کار است و نمونه طرح هایی است که در مجلس دنبال می شود.

وی تصریح کرد: علاوه بر پیگیری مطالبات مردم در حوزه قانونگذاری در حوزه نظارتی نیز مجلس شورای اسلامی بدون مسامحه و اغماض درخصوص دولت و مسئولان دولتی با بهره گیری از ابزارهای نظارتی هرگونه تخلف کاری را با جدیت پیگیری کرده و برخورد قانونی را برای بهبود شرایط کشور و وادار کردن مسئولان به کار و تلاش بیشتر صورت خواهد داد.

 

لینک خبر در ایسنا

نظر شما

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شود.
  • نظراتی که غیر زبان فارسی یا مرتبط با خبر نباشند منتشر نمی شوند.
* لطفا حاصل عبارت را در جعبه متن روبرو وارد کنید

10 + 10 =