۰۸ مرداد ۱۴۰۰

۲۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۹ | دسته بندي : اخبار ویژه نماینده

رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی گفت: ۶۰ میلیون نفر زیرپوشش معیشی دولت قرار می‌گیرند.

 علی‌اکبر کریمی چهار شنبه ۲۳ مهر در شورای اد ...

 علی‌اکبر کریمی چهار شنبه ۲۳ مهر در شورای اداری شهرستان کمیجان با اشاره به شرایط ویژه حاکم بر دنیا اظهار داشت: تمهیدات لازم برای پیشگیری و درمان بیماری کرونا باتوجه به شرایط ویژه حاکم بر دنیا، کشور و استان امری ضروری است و همه دستگاه‌ها و مردم باید همیاری کنند تا این شرایط دشوار را پشت سر بگذاریم.

 

وی افزود: روزانه چند صد نفر از هموطنان ما این دنیا را ترک می‌کنند و منجر به داغدار شدن بسیاری از خانواده‌ها شده، ما در بیمارستان‌ها شاهد افراد زیادی هستیم که به علت مبتلا به این ویروس بستری هستند و هزینه‌های بالای درمان فشار زیادی بر کشور وارد می‌کند که تنها راه برون‌رفت از این شرایط و مقابله با ویروس کرونا رعایت اصول بهداشتی است.

 

کریمی خاطرنشان کرد: پوشش اینترنت روستاها باتوجه به تحصیل مجازی دانش آموزان اهمیت بسیار زیادی دارد و در تلاش هستیم تا شاهد بهره‌مندی دانش‌آموزان از اینترنت مناسب باشیم همچنین وسایل لازم برای آموزش های مجازی راه فراهم آوریم.

 

وی اضافه کرد: مهم‌ترین اولویت حوزه راه شهرستان کمیجان، جاده آهنگران به ساروق و کمیجان بوده که البته این پروژه فاقد ردیف بودجه ملی است و اعتبارات ملی در حد قابل توجهی ندارد و با توجه به محدودیت بضاعت استان در این چند سال اخیر تلاش‌های فراوان به عمل آمده، از جمله بازدید وزیر راه که در دو سال اخیر بیش از 18 میلیارد تومان جمع آوری شده است.

 

وی تصریح کرد: 10 میلیارد تومان وزیر راه و 4 میلیارد تومان راهداری و 4 میلیارد تومان راه شهرسازی به این پروژه تخصیص یافته که بخش هایی از این بودجه هزینه شده و بخش هایی کار خواهد شد، از اولویت های مهم پروژه های شهرستان کمیجان راه اصلی دسترسی به کمیجان و راه چهرقان است که استاندار استان نیز بازدیدی از این پروژه ها داشته است.

 

عضو کمیسیون صنایع مجلس عنوان کرد: توسعه صنعتی ایجاد و راه‌اندازی شهرک صنعتی در میلاجرد و گسترش شهرک صنعتی کمیجان و ناحیه صنعتی منطقه و همچنین ایجاد مجتمع‌های گلخانه‌ای در میلاجرد و کمیجان یک ضرورت به حساب می آید.

 

وی بیان کرد: با توجه تولید در بخش کشاورزی فاضلاب کمیجان مکاتبات و جلساتی با وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور داشتیم در اولویت فرصت در لایحه بودجه سال آینده درج کنند و وصل به شهرستان اراک به عنوان ادامه ردیف کار باید فاز بندی و اولویت بندی شود به کمک فرمانداری و شورای شهر عملیاتی شود. 

 

وی ادامه داد: در حوزه ورزش نیز تکمیل سالن ورزشی واقع در خسروبیگ از اولویت‌های مهم بوده که به همین خاطر در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان با تخصیص 100 درصد بودجه مورد نیاز تا پایان سال 99 این سالن ورزشی به بهره برداری می رسد.

 

کریمی تصریح کرد: قانون قیر و مشکلات این قانون در مجلس شورای اسلامی مطرح شده تا مشکلات قانون قیر رفع شود و ظرفیت‌ها را برای بنیاد مسکن، راه و شهرسازی، دهیاری‌ها، راهداری و شهرداری‌ها اختصاص دهند و بنیاد مسکن نیز میزان مورد نیاز از قیر را برای روستا اختصاص دهد.

 

نماینده مردم اراک،کمیجان و خنداب بیان کرد: اصلاح قانون بودجه سال 99 برای بهبود معیشت مردم در دست بررسی و تصویب است و برای اجرایی شدن آن طرح تاکید داریم و در هفته آینده این طرح نهایی می شود.

 

کریمی خاطر نشان کرد: در 6 ماه باقی مانده سال برای 20 میلیون نفر که جزو دهک‌های پایین درآمدی هستند ماهانه به ازای هر نفر 120 هزارتومان و برای 40 میلیون نفر دیگر ماهانه به ازای هر نفر 60 هزارتومان که  مجموعا 60 میلیون نفر تحت پوشش معیشی دولت قرار می‌گیرند.

 

 

نظر شما

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شود.
  • نظراتی که غیر زبان فارسی یا مرتبط با خبر نباشند منتشر نمی شوند.
* لطفا حاصل عبارت را در جعبه متن روبرو وارد کنید

2 + 8 =