۳۱ خرداد ۱۴۰۰

۲۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۴۸ | دسته بندي : اخبار شهرستان

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح مجلس برای کمک معیشتی به 60 میلیون نفر از جمعیت کشور در قالب اصلاح قانون بودجه سال جاری، مراحل نهایی را طی می‌کند.

طرح مجلس برای کمک معیشتی به 60 میلیون نفر مراحل پایانی را طی می& ...

طرح مجلس برای کمک معیشتی به 60 میلیون نفر مراحل پایانی را طی می‌کند

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، علی‌اکبر کریمی ظهر امروز در نشست اعضای شورای اداری شهرستان خنداب اظهار کرد: تقویت معیشت مردم رویکرد مجلس یازدهم است و در این راستا مجلس برنامه‌ها و طرح‌های خوبی را در دست بررسی دارد.

 

وی تصریح کرد: برای شش ماهه باقی مانده از سال در قالب اصلاح قانون بودجه طرحی در مجلس تهیه شده که بتواند حدود 60 میلیون نفر از جمعیت کشور را برای کمک‌های معیشتی زیرپوشش قرارد دهد که هم اکنون مراحل پایانی را پشت سر می‌گذارد و امید است با نهایی شدن آن در آینده بتوان گام‌های موثری در انجام کمک اضطراری برای افراد ضعیف برداشت.

 

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس خاطرنشان کرد: همچنین در خصوص بحث قانون خرید تضمینی گندم مجلس به منظور حمایت از گندم به عنوان یک کالای استراتژیک طرح دو فوریتی را به تصویب رساند، تشکیل شورای تعیین قیمت‌  تضمینی گندم  با مشارکت کشاورزان اقدامی خوبی بود که در مجلس صورت گرفت.

 

کریمی ادامه داد: امسال قیمت گندم 4 هزار تومان تعیین شد که نسبت به سال‌های گذشته رشد خوبی داشت، هرچند در مقایسه با گرانی‌ها و فشاری که به کشاورزان وارد می‌شود، رقم زیادی نیست.

 

وی بیان داشت: در مورد مهار تورم، جلوگیری از کاهش ارزش پول ملی و جلوگیری از کمبود کالا به صورت مستمر جلساتی در مجلس برگزار می‌شود تا از این شرایط عبور کنیم، اعتقاد ما بر این است که بخشی از گرانی‌ها واقعی و منطقی نیست، بخشی ناشی از توطئه و دسیسه دشمن برای برهم زدن اقتصاد کشور  و بخشی مربوط به منفعت‌طلبی سودجویان است که باید با افراد سودجو برخورد قاطع صورت گیرد.

 

 نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس  در ادامه با اشاره به نبود اینترنت در برخی از روستاهای شهرستان خنداب گفت: در یکی از روستاهای این شهرستان 110 دانش‌آموز از نبود اینترنت رنج می‌برند که در نشستی که با حضور مسوولان ذی‌ربط برگزار شد، مقرر شد تا دهه فجر 30 روستای فاقد اینترنت به شبکه اینترنت وصل شوند و مشکل دسترسی آنها برطرف شود.

 

کریمی بیان کرد: در سال جاری پروژه تنها استخر سرپوشیده خنداب یک میلیارد و 800 میلیون تومان، پروژه جاده دسترسی غرب به قره‌چای یک میلیارد و 470 میلیون تومان صد درصد تخصیص اعتبار خواهند داشت.

 

وی خاطرنشان کرد:  تکمیل سالن ورزشی روستای دهچال و زمین چمن روستای جاورسیان نیز از طرح‌های مهم عمرانی در حوزه ورزش است که با جدیت دنبال می‌شود.

 

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس در ادامه بر لزوم توجه به ایجاد صنایع تبدیلی در شهر خنداب با توجه به ظرفیت‌های بسیار بالای کشاورزی این شهرستان تاکید کرد.

 

 

نظر شما

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شود.
  • نظراتی که غیر زبان فارسی یا مرتبط با خبر نباشند منتشر نمی شوند.
* لطفا حاصل عبارت را در جعبه متن روبرو وارد کنید

5 + 4 =