۳۱ خرداد ۱۴۰۰

۱۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۳ | دسته بندي : اخبار شهرستان

دکتر علی اکبر کریمی : کلانشهر اراک قدر ریه های سبزش را ندانسته

جلسه بررسی مسائل و مشکلات مناطق سنجان و کرهرود و طرح توسعه آستان ...

جلسه بررسی مسائل و مشکلات مناطق سنجان و کرهرود و طرح توسعه آستان مقدس امامزاده محمد عابد(ع) مشهد میقان به ریاست نماینده مردم  شریف اراک خنداب و کمیجان بر گزار شد.

در جلسه ای که به ریاست دکتر کریمی و با حضور زندیه وکیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی  ، فرماندار ، شهردار ، اعضا شورای کلانشهر اراک مدیر کل اوقاف و امور خیریه و معتمدین محلی مناطق سنجان و کرهرود.برگزار گردید مطالبات ساکنین  کرهرود و سنجان مورد بررسی قرار گرفت.

 رئیس مجمع نمایندکان استان مرکزی  ضمن تاکید بر نقش این منطقه در تامین فضای سبز، فضای تفریحی و پاکسازی هوا گفت کلانشهر اراک قدر ریه های سبزش را ندانسته و این مناطق  با آنکه ماهیت شهری داشتند پس از الحاق به اراک به حال خود رها شده اند و در حد  یک منطقه شهرداری هم  مورد توجه قرار نگرفته اند.

 دکتر کریمی با برشمردن مشکلات این منطقه گفت : شبکه معابر و سطح امکانات رفاهی بسیار نازل بوده و کمبود خدمات آموزشی ، بهداشتی، و فرهنگی بشدت محسوس است و ساکنین  تحت  فشار قرار دارند .

قنوات و زمینها و املاک  اوقافی مشکلات عدیده ای برای مردم بوجود اورده است و طولانی شدن ساخت پل تقاطع سنجان رفت و آمدها را با مشکل روبرو کرده است.

نماینده مردم شریف شهرستان های اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی افزود:  امیدواریم طرح حفظ فضای سبز منطقه، تقاطع غیرهمسطح سنجان، تسریع در اجرای بلوار غدیر در سنجان، اجرای دیوار ساحلی، تکمیل طرح فاضلاب در سنجان و کرهرود تا پایان سال به اتمام برسد.

رییس مجمع نمایندگان استان مرکزی ادامه داد: آستان مقدس امامزاده محمد عابد(ع) از قطب‌های مهم فرهنگی و زیارتی در منطقه مشهد میقان اراک بوده و سالانه هزاران نفر در مناسبت‌های مختلف به این بقعه متبرکه مراجعه می‌کنند.

 وی عنوان کرد: ایجاد زیرساخت‌های لازم برای ارائه خدمات مطلوب به مردم از جمله جاده دسترسی، روشنایی مسیر، احداث زیرگذر، پارکینگ، بوستان، تامین آب شرب و سایر زیرساخت‌های مورد نیاز در اولویت برنامه‌ها قرار گرفت.دکتر کریمی در پایان گفت: باید با اخذ یک مشاور معتبر طرح جامع توسعه آستان مقدس امامزاده محمد عابد(ع) برای آینده بلند مدت و ارتقاء جایگاه این قطب زیارتی برنامه‌ریزی شود.

نظر شما

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شود.
  • نظراتی که غیر زبان فارسی یا مرتبط با خبر نباشند منتشر نمی شوند.
* لطفا حاصل عبارت را در جعبه متن روبرو وارد کنید

3 + 4 =