۰۲ آبان ۱۳۹۹

۱۷ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۲۸ | دسته بندي : یادداشت/مصاحبه

پیام دکتر علی اکبر کریمی به مناسبت روز جهانی پست

  نماینده مردم شریف اراک خنداب و کمیجان در مجلس شورای اس ...

 

نماینده مردم شریف اراک خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در پیامی روز جهانی پست را به تمامی مدیران و کارمندان شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران تبریک گفت.

متن پیام دکتر علی اکبر کریمی بمناسبت هفدهم مهرماه" روزجهانی پست" بدین شرح است: 

رَدُّ جَوابِ الكِتابِ حَقٌّ كَرَدِّ السَّلامِ

پاسخ دادن به نامه ، همانند پاسخ سلام ، از حقوق صاحب نامه است (پیامبرص)

 

پاپیروس های دیروز که زمانی با چاپارها و اسب های تندرو و نامه های کاغذی و مهرشده با تمبر، از دل خورجین هایی مملو از پاکت با دستان پینه بسته پستچی به مقصد می رسید، طی گذر زمان؛ با شتابی روزافزون به عصر امروز، آهن و تکنولوژی رسیده و با پیامک ها به صندوق های الکترونیکی راه یافته؛ امروز زنگ پستچی با آهنگ همراه ما هماهنگ شده  تا در سیطره ارتباطات جهانی، نه فقط یک نامه کاغذی ، که نقش آفرین عرصه تعاملات اجتماعی و مبادلات اقتصادی و تبادل پولی باشد.

 

بی تردید صنعت پست، به عنوان قدیمی ترین و مردمی ترین نهاد ارتباطی در کشور، با کاهش فاصله ها و بهره وری زمان، در توسعه خدمات عمومی نقش ویژه ای را ایفا کرده و این امر محقق نمی شود جز در سایه فعالیت های شبانه روزی کارمندان سازمان پست جمهوری اسلامی ایران.

 

اینجانب هفدهم مهرماه برابر با نهم اکتبر، روز جهانی پست را به خانواده بزرگ وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و کارکنان  پست تبریک می گویم.

 

امید که تلاشگران این عرصه در پرتو منویات مقام معظم رهبری در سال مزین به «جهش تولید » در گستره ارتباطات جهانی با انتقال پیام ها و تبادلات اقتصادی، بارقه امید را بر دلهای مردمان نشانده و  حرکت و شتاب مضاعفی ، بر چرخه صنعت پست کشور و بالاخص استان مرکزی داشته باشند.

نظر شما

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شود.
  • نظراتی که غیر زبان فارسی یا مرتبط با خبر نباشند منتشر نمی شوند.
* لطفا حاصل عبارت را در جعبه متن روبرو وارد کنید

6 + 4 =