۰۸ مرداد ۱۴۰۰

۱۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۲۴ | دسته بندي : اخبار ویژه نماینده

با پیگیری دکتر کریمی بررسی مشکلات صنایع استان مرکزی در دیدار مدیران استان مرکزی با وزیر صمت صورت گرفت

به دنبال جلسه روز ۱۴مهرماه دکتر کریمی و وزیر صمت امروز چهارشنبه ...

به دنبال جلسه روز ۱۴مهرماه دکتر کریمی و وزیر صمت امروز چهارشنبه در دیداری با حضور آقازاده، استاندار مرکزی ، فرخی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، جعفری رئیس سازمان صمت استان و مدیران شرکت های مپنا، آذراب و واگن پارس در دفتر رزم حسینی وزیر صنعت معدن و تجارت تشکیل و درخصوص رفع موانع و مشکلات شرکت های مذکور تصمیماتی اتخاذ گردید.

در این دیدار رییس مجمع نمایندگان استان مرکزی ضمن تاکید بر لزوم توجه به نقش صنایع در رشد ناخالص ملی گفت : هریک از شرکتهای مادر تخصصی مستقر در استان مرکزی سرمایه ملی محسوب میشوند و فقط منافع شهرستانی یا استانی ندارند و می توانند در رشد اقتصاد و کاهش نرخ بیکاری و رفع نیازهای سایر صنایع در سراسر کشور نقش آفرین باشند.

در این دیدار رزم حسینی گفت :شرکتهای واگن پارس ، هپکو و آذرآب مشکل مالکیت داشته که واگذاری های پر ایراد و بدون برنامه به مالکین نااهل که فاقد توان مالی و مدیریتی بوده اند باعث بروز مشکلات عدیده برای این شرکتها شده است.

وزیر صنعت معدن تجارت افزود: هپکو، آذرآب و واگن پارس مجموعه کارخانجات استراتژیکی برای کشور هستند که متاسفانه با مشکلات عدیده مدیریتی در چند سال اخیر روبرو بوده اند.

وی با بیان اینکه این 3 شرکت مهم باید به مجموعه‌های توانمندی که توانایی مدیریت آنها را دارند، واگذار شوند، گفت: مسئولان دولت مجدانه خواهان پیگیری و رفع مشکلات این سه مجموعه مهم و مرتفع شدن آنهاست 

برچسب ها

نظر شما

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شود.
  • نظراتی که غیر زبان فارسی یا مرتبط با خبر نباشند منتشر نمی شوند.
* لطفا حاصل عبارت را در جعبه متن روبرو وارد کنید

9 + 5 =