۰۸ مرداد ۱۴۰۰

۰۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۰ | دسته بندي : اخبار ویژه نماینده

قیمت خوراک مایع شرکت های پتروشیمی در اسرع وقت تعیین تکلیف می شود

نماینده اراک، کمیجان و خنداب: قیمت خوراک مایع شرکت‌های پ ...

نماینده اراک، کمیجان و خنداب:

قیمت خوراک مایع شرکت‌های پتروشیمی در اسرع وقت تعیین تکلیف می‌شود

 

عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس شورای اسلامی از تعیین تکلیف قیمت #خوراک مایع شرکت‌های پتروشیمی در اسرع وقت با دستور وزیر نفت خبر داد.

علی‌اکبر کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک، اظهار کرد: با عنایت به وظیفه کمیسیون صنایع و معادن مجلس، پیگیری و حل مشکلات واحدهای تولیدی در کمیته صنایع، نفت، گاز و پتروشیمی این کمیسیون در دستور کار قرار گرفت.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه اغلب واحد‌های پتروشیمی کشور از گاز به عنوان خوراک استفاده کرده و تعداد محدودی از واحدها از جمله نفتا خوراک مایع دارند، مجلس برای پیگیری و حل مشکل این واحد‌های پتروشیمی وارد عمل شد.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی گفت: بیشترین مصرف خوراک مایع از پتروشیمی‌های کشور مربوط شرکت پتروشیمی شازند بوده که مدتی است در نحوه قیمت‌گذاری نفتا و خوراک مایع توسط وزارت نفت مشکلات جدی بروز کرده و باعث زیان دهی این واحدها و ایجاد اختلال در تعادل مالی آنها شده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: در راستای حل این مسئله با حضور نمایندگان شرکت پتروشیمی شازند و سایر شرکت‌های مشابه جلسه‌ای برگزار شد.

کریمی ادامه داد: در این جلسه وزیر نفت و نمایندگان دستگاه‌های مربوط نیز حضور داشتند و مشکل واحد‌های پتروشیمی به طور دقیق مطرح و بررسی شد.

وی تصریح کرد: با دستور وزیر نفت مقرر شد معاونت برنامه‌ریزی وزارت نفت در اسرع وقت برای برگزاری جلسه به منظور تعیین تکلیف قیمت خوراک مایع به نحوی که از زیان دهی این واحدها جلوگیری شود، اقدام کند.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در این جلسه همچنین در مورد حل مشکلات صادرات مواد هیدروکربنی و یا بنزینی ۸۷ توسط شرکت پتروشیمی شازند به افغانستان نیز بحث شد.

کریمی افزود: ظرفیت صادراتی این شرکت به علت صادرات بنزین مشابه توسط شرکت ملی پخش پالایش به افغانستان قطع شده است؛ در مجموع مسائل مختلف واحد‌های پتروشیمی با خوراک مایع در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

 

 چهارشنبه ۲ مهرماه ۱۳۹۹

 

نظر شما

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شود.
  • نظراتی که غیر زبان فارسی یا مرتبط با خبر نباشند منتشر نمی شوند.
* لطفا حاصل عبارت را در جعبه متن روبرو وارد کنید

5 + 4 =