۰۸ مرداد ۱۴۰۰

۳۰ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۰ | دسته بندي : اخبار ویژه نماینده

شرکت سرمایه گذاری و توسعه استان مرکزی راه اندازی خواهد شد.

دکتر علی اکبر کریمی رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی در دیدار با ...

دکتر علی اکبر کریمی رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی در دیدار با هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مرکزی  از راه اندازی شرکت سرمایه گذاری و توسعه استان مرکزی خبر داد و گفت : با توجه به نیاز استان جهت انجام پروژه های معظم و همچنین وجود ظرفیتهای فراوان  موجود این شرکت می تواند پاسخگو و مجری این گونه طرحها و پروژه ها باشد.

نماینده مردم اراک خنداب و کمیجان در ادامه افزود :  مجوزهای لازم جهت تاسیس این هلدینگ بصورت سهامی عام در سازمان بورس در مرحله بررسی می باشد که زیرمجموعه های ساختمانی ، معدنی، بازرگانی، پولی مالی، و صنعت برای آن در نظر گرفته شده است و مجموعه ها و تشکلهای باعضویت نسبی بالا میتوانند با مشارکت در این هلدینگ به تمرکز و جهت دهی سرمایه های سرگردان به سوی عمران و آبادانی استان کمک نمایند.

دکتر کریمی گفت : انجام امور زیربنایی و ساختار سازی نیاز امروز کشور و استان مرکزی است که شرکت سرمایه گذاری توسعه و عمران استان میتواند گام بزگی در این راستا و عاملی برای جهش همه جانبه اقتصادی ،فرهنگی ،اجتماعی و توسعه استان باشد.

عضو کمیسیون ویژه جهش تولید افزود: صنعت ساختمان به عنوان یک بخش پیشران اقتصاد می تواند ضمن اینکه با ایجاد اشتغال سریع  چرخ سایر صنایع را نیز به چرخش درآورد،، پاسخگوی تقاضای متراکم و عقب افتاده مسکن نیز باشد.ولی متاسفانه دولت هیچ اقدام موثری بصورت سازماندهی  شده در این ضمینه انجام نداده و عملا این مسئله رها شده است.

طرح جامع شهری اراک که با کیفیت بسیار نازل طراحی شده باعث محبوس شدن شهر گردیده و توسعه شهری را متوقف نموده و سالهاست از سوی مسولان پیگیری نشده و مسکوت مانده . وزیر مسکن هم در سوالی که از ایشان در مجلس طرح کردم پاسخ  مناسبی در این خصوص ارائه نکردند.

 رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی گفت: صنایع فعال استان در بخش عمران و ساختمان از توانمندی های چشم گیری برخوردارند که می توانند در بهبود شرایط و کیفی سازی ساختمان موثر بوده و ضمن پاسخگویی به نیازهای داخلی با صادرات محصولات و فن آوری و خدمات تولید ناخالص ملی را افزایش داده و ارزآوری داشته باشند.

برچسب ها

نظر شما

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شود.
  • نظراتی که غیر زبان فارسی یا مرتبط با خبر نباشند منتشر نمی شوند.
* لطفا حاصل عبارت را در جعبه متن روبرو وارد کنید

3 + 10 =