۰۸ مرداد ۱۴۰۰

۲۷ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۰ | دسته بندي : اخبار ویژه نماینده

طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری از مهرماه امسال اجرا خواهد شد.

رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی از اجرای طرح همسان سازی حقوق باز ...

رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی از اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری از مهرماه امسال خبر داد و گفت: مجلس شورای اسلامی گام‌های بلندی در راستای همسان سازی حقوق و کاهش شکاف بین دریافتی بازنشستگان جدید و قدیم تامین اجتماعی و خدمات کشوری برداشته است.

علی‌اکبر کریمی در نشست شورای هماهنگی دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی در اراک افزود: بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی، در قانون برنامه ششم توسعه، تکلیفی برای دولت در راستای مناسب‌سازی حقوق بازنشستگان مشخص شده است.

وی ادامه داد: طرح همسان‌سازی بازنشستگان کشوری از مهرماه امسال انجام می‌شود و بازنشستگان قدیم باید ۹۰ درصد از حداقل حقوق بازنشستگان جدید را دریافت کنند.

کریمی اظهار داشت: مناسب‌سازی حقوق بازنشستگان در تامین اجتماعی از ماه گذشته آغاز شده و در راستای بهبود این بخش تلاش‌های بیشتری  در دست انجام است.

وی گفت: رفع فشارهای اقتصادی جامعه نیز در دستور کار جدی مجلس شورای اسلامی قرار دارد و طرح‌های ویژه‌ای از جمله اختصاص منابع مالی در قالب کارت الکترونیک معیشتی برای جمعیت زیادی از کشور پیش‌بینی شده است.

رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی ادامه داد: در راستای این طرح در طول سال کارت الکترونیکی در نظر گرفته شده برای افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی چندبار و با مبالغ بیشتر و برای سایر جمعیت مشمول به دفعات کمتر و با مبالغ کمتر شارژ می‌شود.

کریمی تصریح کرد: کرونا آسیب‌های زیادی به معیشت و اقتصاد جامعه وارد کرده و همه باید تلاش کنند تا از این شرایط عبور شود.

نظر شما

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شود.
  • نظراتی که غیر زبان فارسی یا مرتبط با خبر نباشند منتشر نمی شوند.
* لطفا حاصل عبارت را در جعبه متن روبرو وارد کنید

8 + 5 =