۳۱ خرداد ۱۴۰۰

۰۵ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۹ | دسته بندي : صحن علنی و کمیسیون ها

کریمی در صحن علنی: مجلس نباید در مقابل قانون شکنی های دولت کوتاه بیاید

نماینده مردم اراک در مجلس گفت: قانون اقدام راهبردی برای لغو تحری ...

نماینده مردم اراک در مجلس گفت: قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها خود یکی از افتخارات مجلس یازدهم است، از این رو مجلس نباید در مقابل قانون شکنی های دولت کوتاه بیاید.

 علی اکبر کریمی در نشست علنی امروز (دوشنبه، 4 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در واکنش به موافقتنامه آژانس بین المللی انرژی اتمی و سازمان انرژی هسته ای کشور، گفت: ضمن تبریک ایام ماه رجب و میلاد امام جواد (ع) قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها خود یکی از افتخارات مجلس یازدهم است.

نماینده اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی افزود: مسئول اجرای قانون طبق مفاد آن آقای رئیس جمهور و مسئولان اجرایی هستند، با توجه به اظهارات متناقضی که آقای رئیس جمهور در این موضوع در تصویب قانون و بعد از آن داشتند تردید جدی در حسن نیت دولت داریم و این بیانیه مشترک بین آژانس و سازمان انرژی اتمی بر تردیدهای ما افزوده است.

وی ادامه داد: در این که حسن نیت در اجرای قانون وجود ندارد، سوال ما این است که آیا این بیانیه لازم الاجراء است یا نه، اگر لازم الاجراء است و قانون را خدشه دار می کند باید به تائید و تصویب مجلس برسد. اجرای این بیانیه به نوعی قانون را دور می زند و چرا باید طبق این قانون 3 ماه زمان پیش بینی کنیم و تعهداتی که باید در این قانون اجرایی شود را لغو کنیم.

کریمی تصریح کرد: دولت متاسفانه سابقه بدی در قانون شکنی دارد و به این موضوع عادت کرده و به نظر من مجلس نباید در خصوص این قانون شکنی ها کوتاه بیاید. مقام معظم رهبری فرمودند برجام بدون لغو تحریم ها خسارت محض است آیا تحریم ها برداشته شد؟ که ما مجددا مهلت جدیدی را به آژانس و طرف های برجامی می دهیم.

وی مطرح کرد: چه اعتمادی به آژانس است با توجه به موضوع جاسوسی برخی از بازرسان آن ها و مستنداتی که وجود دارد و این ها بارها اطلاعات مهم کشور را جابه جا کرده اند.

کریمی گفت: موضوع ترور دانشمندان هسته ای بسیار جدی است و همین بازرسان آژانس با بردن بسیاری از این اطلاعات، زمینه آن را فراهم کرده اند. طبق قانون تداوم اعمال نظارت های پادمانی را پذیرفته ایم و روی آن بحثی نیست، آنچه که الان در این بیانیه است، فراتر از پادمان است و زمینه نظارت ها را باز می کند و این خلاف قانون است.

وی تصریح کرد: کسانی که در موضع برجام در این مجلس آمدند و قسم خوردند و برجام را بر این ملت تحمیل کردند، دیگر حرفشان برای ما حجت نیست! مجلس شورای اسلامی همیشه در رأس امور است./

لینک خبر در خبرگزاری خانه ملت

نظر شما

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شود.
  • نظراتی که غیر زبان فارسی یا مرتبط با خبر نباشند منتشر نمی شوند.
* لطفا حاصل عبارت را در جعبه متن روبرو وارد کنید

5 + 5 =