۲۸ فروردین ۱۴۰۰

۲۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۳۶ | دسته بندي : یادداشت/مصاحبه

پیام تبریک رئیس فراکسیون صادرات غیر نفتی به مناسبت روز ملی صادرات

نماینده مردم شریف اراک خنداب و کمیجان در پیامی فرارسیدن روز ملی ...

نماینده مردم شریف اراک خنداب و کمیجان در پیامی فرارسیدن روز ملی صادرات را تبریک و تهنیت گفت.

متن پیام دکتر علی اکبر کریمی به شرح ذیل است؛

بسمه تعالی 

صادرات به عنوان موتور محرکه اقتصاد و رمز بقای کشورها در بازارهای فرامرزی، نقشی مهم و راهبردی را در عرصه اقتصاد جهانی ایفا می‌کند. اهمیت توسعه صادرات درجهت نیل به رشد اقتصادی مطلوب، ایجاب می‌کند مجموعه دستگاههای متولی توسعه صادرات غیر نفتی، اعم از اجرایی و قانون گذار، بررسی و حل موانع و مشکلات موجود بر سر راه توسعه صادارت و تسهیل امور مرتبط با آن را همواره در اولویت قرار دهند. این امر بویژه در اجرای برنامه‌های بلند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در زمینه گذار از اقتصاد تک‌محصولی و متکی به نفت از اهمیتی مضاعف برخوردار می شود.

 

بی تردید، توسعه تجارت خارجی و به ویژه صادرات از عوامل موثر در پیشرفت اقتصادی کشورها محسوب می‌گردد که می‌تواند علاوه بر رشد اقتصادی، افزایش توان رقابت پذیری کشورها درعرصه های بین المللی را تسهیل کند.

 

در این مسیر، مزیت های بی شمار رونق صادرات غیر نفتی، علاوه بر آن که صادر کنندگان ارجمند و نقش آفرینان عرصه جهاد اقتصادی را در بر می‌گیرد، سبب شکوفایی اقتصادی و ایجاد فرصت های شغلی جدید شده و عملکرد دولت را در کاهش اتکا به درآمدهای نفتی بهبود می بخشد.

توجه به صادرات غیرنفتی برای نیل به قدرت اول اقتصادی منطقه، مستلزم تلاش بی‌وقفه کارآفرینان و همه دست‌اندرکاران اقتصاد کشور، به ویژه اهتمام روزافزون دولت در همه سطوح در رفع موانع پیش‌رو، نوسازی صنعتی ایران و جلب مشارکت و همراهی همه‌جانبه بخش خصوصی و دانشگاه‌ها و برقراری روابط توسعه یافته با کشورهای همسایه‌، منطقه و جهان است.

از اینرو بر خود واجب میدانم تا در بیست و نهمین روز از ماه مهر، ضمن ارج نهادن به تلاشهای کلیه فعالان و جهادگران عرصه صادرات و تجارت جهانی، روز ملی صادرات را تبریک گفته و از خدمات با ارزش و غرور آفرین شما سروران گرامی تقدیر نموده، موفقیت و سلامتی همه حماسه سازان این عرصه را از درگاه ایزد منان مسئلت نمایم.

دکتر علی اکبر کریمی 

نماینده مردم شریف اراک خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی

نظر شما

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شود.
  • نظراتی که غیر زبان فارسی یا مرتبط با خبر نباشند منتشر نمی شوند.
* لطفا حاصل عبارت را در جعبه متن روبرو وارد کنید

8 + 7 =