۲۸ فروردین ۱۴۰۰

۱۵ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۸ | دسته بندي : اخبار ویژه نماینده

کریمی: با تأسی از آموزه‌های دینی ناکارآمدی‌ها را رفع کنیم

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسل ...

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی در این چهار دهه معتقد است کاستی هایی در استقرار عدالت وجود دارد که می توانیم با تأسی از آموزه های دینی آن کاستی ها را رفع کنیم.

علی اکبر کریمی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به ایام دهه فجر، درباره اینکه انقلاب اسلامی ایران چه میزان در رسیدن به اهداف خود موفق بوده است؟ اظهار داشت: انقلاب اسلامی بر اساس آموزه های دین مبین اسلام شکل گرفت و آرمان ها و ارزش های متعالی دینی مبنا و اساس آن قرار گرفت، این مهم با روش های مدرن حکومتداری و چینش شالوده حاکمیت نظام جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر دموکراسی و مردمسالاری دینی و تلفیق مردمسالاری دینی با آموزه های دینی همراه شد و یک مدل جدیدی را به جهان معرفی کرد.

وی افزود: انقلاب اسلامی در این چارچوب توانست در این چهاردهه گذشته دستآوردهای ارزشمندی را به دست آورد، این دستاوردها در خصوص تکامل این مدل حکومتی و معرفی دستاوردهای آن به بشریت نیز بوده است، این دستاوردها علی رغم همه محدودیت ها و تهدیدهای بلوک شرق و غرب در زمان نظام دو قطبی حاکم بر جهان به دست آمد، پس از فروپاشی نظام شرق هم قدرت های مهم جهان که حاکمیتشان بر مبنای مادی گرایی و ماتریالیسم بوده با نظام جمهوری اسلامی که مبنای آن بر اساس آموزه های دینی بوده مشکل داشتند، اما این نظام توانسته علی رغم همه کارشکنی ها به حیات خود استقرار ببخشد و دستاوردهای بزرگی در عرصه های علمی، نظامی، اقتصادی و دیگر حوزه ها داشته باشد.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: اگر چه کاستی هایی در کشور ما وجود دارد که بخشی از آن ناشی از کارشکنی ها، محدودیت ها، تحریم ها و مداخلات خارجی بوده و بخش عمده آن و به عبارتی علت سهم بیشتر ناکامی ها و مشکلاتی که امروز با آن مواجهیم به دلیل عدم تأسی کامل و پیروی کامل از آموزه های دینی و انحراف از آن چارچوب های تعریف شده در مبانی انقلاب بوده است.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ما معتقدیم مدل عملکردی ما در شرایط سخت دوران دفاع مقدس و  روحیه انقلابی و دینی ما توانست آن شرایط سخت را به یک صحنه پیروزی تبدیل کند، اگر همین روحیه جهادی و تأسی از آموزه های دینی در صحنه اقتصاد کشور و سایر امور هم جاری شود قطعا این مشکلات موجود حل می شود و دستاوردهایی به مراتب بیشتر از گذشته در عرصه اقتصادی به دست خواهیم آورد.

کریمی گفت: یکی از زمینه هایی که در آن کاستی وجود دارد و همه ما هم به آن اذعان داریم و رهبری معظم انقلاب هم در فرمایشات خود به آن تاکید فرمودند بحث عقب ماندگی هایی است که در اجرا و استقرار عدالت در جامعه شاهد آن بودیم، این موضوع ناشی از زیاده خواهی، فرصت طلبی ها، منفعت طلبی ها و دنیاطلبی های افراد است که موجب شدند حق دیگران در این شرایط تضییع شود و شرایط ناعادلانه ای را شاهد باشیم.

کریمی در پایان اضافه کرد: بر همین اساس اگر در این خصوص تلاش بیشتری صورت بگیرد قطعا در این بخش ها می توانیم کاستی ها را رفع کنیم، راه نجات ما در صحنه جهانی فعلی تأسی بیش از پیش و عمل بیش از گذشته به آموزه های دینی و در عین حال استقامت، مقاومت و پایداری در این مسیر است تا ان شاءالله به اهداف متعالی که در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران پیش بینی شده است دست پیدا کنیم.

لینک خبر در خبرگزاری ایسنا

نظر شما

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شود.
  • نظراتی که غیر زبان فارسی یا مرتبط با خبر نباشند منتشر نمی شوند.
* لطفا حاصل عبارت را در جعبه متن روبرو وارد کنید

9 + 1 =