۱۲ اسفند ۱۳۹۹

۱۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۸ | دسته بندي : یادداشت/مصاحبه

«مازوت» نفس مردم را به شماره انداخت/ فردا برای تصمیم‌گیری دیر است

ریمی عنوان کرد: ضرورت شرایط اقلیمی و محیطی، انصاف، عدالت و قانون ...

ریمی عنوان کرد: ضرورت شرایط اقلیمی و محیطی، انصاف، عدالت و قانون، دستور رئیس‌جمهوری، هزینه اجتماعی و تهدید سلامتی از مواردی است که اعمال قانون در مورد مصرف سوخت گاز در نیروگاه شازند را الزامی می‌کند و انتظار است دستور رئیس‌جمهوری در خصوص قطع مازوت مجدد از سوی استاندار مرکزی پیگیری شود.

وی تصریح کرد: در قانون هوای پاک با تلاش زیاد در مجلس شورای اسلامی، سهم ۳۵ درصدی برای محیط‌زیست از محل عوارض آلایندگی وضع شد که صرف بهبود امور محیط‌زیست شود.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در تبصره ۶ قانون بودجه سال ۹۹ این موضوع مشخص و برای آن ردیف قرار داده‌شده است.

کریمی عنوان کرد: در بررسی صورت گرفته سهم استان مرکزی در ۶ ماه از امسال از این ردیف، ۴۶۰ میلیارد ریال بوده که در صندوق محیط‌زیست است؛ این اعتبار در ماه‌های پایانی رقم قابل‌توجهی است و باید اقداماتی صورت گیرد تا منابع آن جذب شود و نیاز است محیط‌زیست در این راستا پیگیری جدی داشته باشند.

وی گفت: شهرداری‌ها هم از محل عوارض آلایندگی بیش از ۹۰۰ میلیارد ریال وصولی داشته‌اند، اما این رقم نباید صرف پرداخت حقوق کارکنان شود، شهرداری‌هایی که از این عوارض برخوردارند باید منابع مالی خود را در راستای اجرای راهبردهای کاهش آلودگی هوا هزینه کنند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی افزود: آلودگی هوا از دغدغه‌های مهم مردم است و تجارب علمی، دانشگاهی و تحقیقات مختلف ارتباط مستقیم آلایندگی با بیماری‌ها و تهدیدات سلامتی را نشان داده است.

لینک خبر در خبر گزاری مهر

نظر شما

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شود.
  • نظراتی که غیر زبان فارسی یا مرتبط با خبر نباشند منتشر نمی شوند.
* لطفا حاصل عبارت را در جعبه متن روبرو وارد کنید

6 + 2 =