۲۸ فروردین ۱۴۰۰

۰۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۲ | دسته بندي : اخبار ویژه نماینده

دکتر کریمی: رویکرد کلان کشور در مورد مدیریت شهری و روستایی مشخص شود

نشست کارگروه بررسی طرح جامع مدیریت شهری و روستایی با حضورمعاون پ ...

نشست کارگروه بررسی طرح جامع مدیریت شهری و روستایی با حضورمعاون پژوهش‌های زیر بنایی و امور تولیدی مرکز پژوهش‌ها و جمعی از نمایندگانی مجلس شورای اسلامی، شورای نگهبان، مجمع تشخیص مصلحت نظام و وزارت صمت برگزار شد

در این نشست بررسی‌های انجام شده توسط مرکز پژوهش‌های مجلس در مورد مواد طرح جامع مدیریت شهری و روستایی توسط دکتر رهایی مدیر دفتر زیر بنایی این مرکز ارائه شد.

دکتر علی اکبر کریمی هم در این نشست با تاکید بر این امر که رویکرد کلان کشور در زمینه توسعه شهری و روستایی باید مشخص شده و در این زمینه اجماع ایجاد شود، گفت: در این زمینه اختلافاتی بین مسئولان وجود دارد که آیا اصلا باید به سمت تمرکز زدایی حرکت کنیم یا زمان مناسب این امر فرا نرسیده است. هنوز جواب این پرسش مشخص نیست که آیا اصلا حاکمیت اراده‌ای برای تمرکز زدایی دارد یا خیر؟

وی افزود: چرا که در این زمینه طرح‌های مختلفی آماده شده، اما در نهایت به نتیجه مشخص نرسیده است.

نماینده اراک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اختیارات اندک دهیاری و شورای روستا، گفت: امور روستا متولی مشخصی ندارد و برخی اقدامات بنیاد مسکن هم چندان نتوانسته این امور را سامان دهد.

وی پیشنهاد کرد نهاد‌ها و مراکز مرتبط با امور روستا در دستگاه‌های مختلف کشور با هم ادغام شده و سازمان امور روستایی تشکیل شود.

کریمی تاکید کرد: مسائل شهر و روستا باید متفاوت از هم دیده شوند، چون مسائل این دو با هم متفاوت است. همچنین تبدیل اراضی کشاورزی به خانه دوم شهرنشینان که رواج پیدا کرده باید توسط این طرح مدیریت شود.

 

لینک خبر در خبرگزاری خانه ملت

نظر شما

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شود.
  • نظراتی که غیر زبان فارسی یا مرتبط با خبر نباشند منتشر نمی شوند.
* لطفا حاصل عبارت را در جعبه متن روبرو وارد کنید

8 + 5 =