۲۸ فروردین ۱۴۰۰

۱۳ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۲ | دسته بندي : یادداشت/مصاحبه

شهادت سردار سلیمانی پیوند ایران و عراق را تقویت کرد

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: سردا ...

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس ۲ سرباز خدوم نظام اسلامی بودند که با شهادت خود عاملی برای تقویت ناگسستنی ملت‌های ایران عراق شدند و پیمان اخوت آن‌ها را تقویت کردند.

 

«علی اکبر کریمی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: شهادت این اسوه‌های مقاومت و شجاعت علاوه بر تقویت پیوند ناگسستنی ملت این کشورها، آثار بسیار گسترده‌ای در جهان اسلام، جبهه مقاومت و کشورهای غیر اسلامی داشت و حضور گسترده مردم در تشییع جنازه و گرامی داشت یاد و خاطره این شهیدان والامقام دشمنان اسلام و انقلاب را حیرت زده کرد.

 

وی ادامه داد: راه شهید سلیمانی پایان نیافتنی است و تا سپردن پرچم ایثار و شهادت به دست صاحب اصلی آن حضرت ولیعصر(عج) ادامه می‌یابد.

 

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: به فرموده حضرت امام خمینی(ره) هر پرچمی که از دست سرداری به زمین افتاده شود از سوی سردار دیگر برداشته شده و راه ایثارو شهادت ادامه می‌یابد.

 

کریمی افزود: مکتب امام خمینی (ره) پرورش یافتگان بسیار زیادی داشته و مسیر نورانی ایثار، جهاد و شهادت تا سپردن پرچم به دست ولیعصر پابرجاست.

 

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد:  اگر این پرچم از دست شهید والامقام سردار قاسم سلیمانی افتاده، سردار بزرگ سپاه اسلام سردار قاآنی آن را برداشته و راه نورانی مجاهدت همچنان محکم و پا برجا بوده و راه این شهید والامقام تا رسیدن به سر انجام خود که ظهور حضرت ولیعصر (عج) است ادامه می‌یابد.

 

کریمی اظهارداشت: جنایت بزرگی که استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا، رژیم صهیونیستی و عوامل آن‌ها در منطقه انجام دادند به هیچ عنوان از سوی ملت ایران و سایر ملل مسلمان در جبهه مقاومت بخشودنی نیست و انتقام سختی را این جنایت کاران برای شهادت سردار رشید جبهه مقاومت پس خواهند داد.

 

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: همانگونه که رهبر معظم انقلاب و مسئولان امر در جمهوری اسلامی ایران تاکید کردند این انتقام بدون تعیین زمان انجام می شود و دشمنان باید همواره از احتمال این انتقام وحشت داشته باشند.

 

وی ادامه داد: گرفتن انتقام خون شهیدان والا مقام شهید سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس حق ملت ایران و جبهه مقاومت است که به حد اشد و کامل از دشمنانی که این جنایت را انجام دادند گرفته خواهد شد.

 

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی افزود: شهید سردار سلیمانی سردار بزرگی بودند که بیش از چهل سال در راه امنیت مردم و تقویت نظام مقدس جمهوری اسلامی جهاد کردند.

 

کریمی ادامه داد: این شهید والامقام در سال‌های دفاع مقدس در سمت فرماندهی یکی از بزرگترین لشکرهای فعال و حماسه ساز برعهده داشتند و پس از آن نیز در برقرار امنیت در مرزهای شرقی کشور و فرماندهی نیروی قدس با انجام مامویت‌ها، پیروزی ها و فتوحات در عراق، سوریه، یمن و افغانستان برای کشور و جهان اسلام افتخارآفرینی کردند.

 

 وی مقابله، مهار و نابودی داعش را بزرگترین افتخارات شهید سردار سلیمانی و همرزمان آن شهید والامقام عنوان کرد و گفت: داعش توطئه بزرگ در ابعاد گسترده‌ سیاسی، بین المللی، امنیتی و اقتصادی بود که با هدف ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران توسط دشمنان اسلام و قرآن ایجاد شده بود و تا پشت مرزهای کشور آمده بودند.

 

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی افزود: این شهید والامقام با تشکیل گردان‌های فاطمیون، زینبیون، مدافعان حرم، حزب الله لبنان و حشد الشعبی توانست این توطئه بزرگ را خنثی کرده و تومار داعش را در کشورهای سوریه و عراق پیچیده و نابود کند.

 

کریمی خاطرنشان کرد: دشمنان جمهوری اسلامی ایران ما از این جهاد و پیروزی بزرگ کینه شهید سردار سلیمانی را بر دل داشته و جنایتی که انجام دادند در این راستا قابل ارزیابی است.

 

شهید حاج قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس به همراه ابومهدی المهندس از فرماندهان جبهه مقاومت بامداد روز جمعه ۱۳دی‌ماه سال ۹۸ در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به درجه رفیع شهادت نایل آمدند.

 

لینک خبر در خبرگزاری ایرنا

نظر شما

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شود.
  • نظراتی که غیر زبان فارسی یا مرتبط با خبر نباشند منتشر نمی شوند.
* لطفا حاصل عبارت را در جعبه متن روبرو وارد کنید

10 + 5 =