۲۸ فروردین ۱۴۰۰

۲۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۱ | دسته بندي : اخبار ویژه نماینده

رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی: احکام مناسبی برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در مجلس پیش‌بینی شده است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: در قانون برنامه ...

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: در قانون برنامه و قوانین بودجه سنواتی، احکام مناسبی برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در مجلس شورای اسلامی پیش‌بینی کرده‌ایم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، علی‌اکبر کریمی شامگاه شنبه در جلسه جمع‌بندی مصوبات سفر معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به استان مرکزی با اشاره به اهمیت شرکت‌های دانش‌بنیان اظهار داشت: معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور یکی از حوزه‌های مطلوب و موفق دولت است و طی این سال‌ها تلاش‌های ارزنده‌ای در راستای توسعه علمی کشور، توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان، مراکز رشد در دانشگاه‌ها، محیط تولیدی و صنعتی داشته که آثار خوبی را به همراه داشته است.
وی افزود: مقام معظم رهبری بارها بر توسعه علمی کشور، اتکا به توانمندی‌های داخلی، بهره‌گیری از استعدادها و توانمندی علمی داخلی دانشمندان کشور، گشایش راه برای محققان، دانشمندان و چهره‌های خلاق و کارآفرینان که موتور محرک توسعه و پیشرفت کشور هستند تاکید کرده‌اند و تجربه نشان داده مسیری جز اتکا به توانمندی‌های داخلی برای پیشرفت در کشور وجود ندارد.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: راهی جز اتکار به این توانمندی‌ها برای کسب ثروت ملی بیشتر، افزایش تولید، درآمد سرانه کشور، افزایش فرصت‌های شغلی و در مجموع اقتدار و قدرت ملی وجود ندارد و هر کشوری در این حوزه پیشرفته‌تر است و فعالیت بیشتری  انجام می‌دهد قطعا از کشورهای دیگر جلوتر و در اقتدار پایدارتر است.
کریمی تصریح کرد: خوشبختانه تاکنون در راستای توسعه ملی کشور اقدامات ارزنده‌ای انجام شده، امروز در استان مرکزی به ویژه در شهر اراک شاهد بخش کوچکی از توانمندی‌های این منطقه بودیم و همچنین توانمندی‌ها در حوزه صنعت، مجموعه‌های علمی در دانشگاه آزاد، دانشگاه اراک و مراکز دیگر وجود دارد.
وی بیان کرد: حمایت‌های مناسب، راه‌گشایی مسیر و تبدیل ظرفیت‌ها از بالقوه به بالفعل نه تنها برای استان مرکزی بلکه در سطح ملی و  بین‌المللی می‌تواند نقش‌آفرین باشد.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: اکثر شرکت‌های دانش‌بنیان در استان مرکزی از مشکل تامین مالی گله‌مند بودند، صندوق نوآوری و شکوفایی به عنوان بستر قانونی برای حمایت مالی از شرکت‌های دانش بنیان ایجاد شده و از ظرفیت مالی نسبتا خوبی برخوردار است، اما سهم استان مرکزی و شرکت‌های دانش‌بنیان از مجموع تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی قابل قبول نیست.
کریمی ادامه داد: خواهشمندیم فرآیند اخذ مجوز شرکت‌های دانش‌بنیان تسهیل و تسریع شود تا آنها هرچه زودتر به شرکت‌های دانش بنیان تبدیل شوند و از مزایای قانونی استفاده کنند و در قانون برنامه و قوانین بودجه سنواتی، احکام مناسبی برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در مجلس شورای اسلامی پیش‌بینی کرده‌ایم.
وی خاطرنشان کرد: در صورت جلسه و مصوبه سفر بحث پروژه‌های کوچک مقیاس فناورانه برای حوزه کمیته امداد خمینی(ره) پیش‌بینی شود و این اداره طرح‌هایی اعم از پرورش ماهی، تولید گیاهان دارویی، دامپروری، گلخانه و غیره را برای افراد تحت پوشش خود در نظر دارد که انجام بدهد تا آنها با مشارکت کمیته امداد امام خمینی(ره) و مجموعه فناوری و علمی در شهرستان اراک، خنداب و کمیجان طرح‌ها را انجام بدهند.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی افزود: پیشنهاد دیگر انجام مطالعات در مورد نحوه تامین آب مورد نیاز مجتمع فناورانه گلخانه‌ای تشت آب قنبر در نزدیکی شهرستان اراک است.

لینک خبر در خبرگزاری تسنیم

لینک خبر در خبرگزاری ایسنا

نظر شما

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شود.
  • نظراتی که غیر زبان فارسی یا مرتبط با خبر نباشند منتشر نمی شوند.
* لطفا حاصل عبارت را در جعبه متن روبرو وارد کنید

7 + 1 =