۲۸ فروردین ۱۴۰۰

۲۰ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۴ | دسته بندي : اخبار ویژه نماینده

عضو کمیسیون صنایع مجلس: صدور کارت‌های بازرگانی شرکت‌های استان مرکزی در تهران منطقی نیست

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه منطقی ...

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه منطقی برای صدور کارت‌های بازرگانی شرکت‌های بزرگ استان در تهران وجود ندارد و این درحالی است که استان به پشتیبانی و رفع مشکلات شرکت‌های بزرگ می‌پردازد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، علی‌اکبر کریمی ظهر امروز در چهل و نهمین جلسه شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی با اشاره به کارت‌های بازرگانی اظهار داشت: متأسفانه منطقی برای صدور کارت‌های بازرگانی شرکت‌های بزرگ استان در تهران وجود ندارد و این درحالی است که استان به پشتیبانی و رفع مشکلات شرکت‌های بزرگ می‌پردازد.
وی افزود: انتظار داریم فواید کارت‌های بازرگانی این شرکت‌ها و درآمدهای آنها در استان صرف شود اما درآمدهای آنها صرفِ تهران می‌شود.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در صورت وجود منع قانونی برای انتقال کارت‌های بازرگانی به استان باید بیان شود تا در سطح ملی این موضوعات را پیگیری کنیم و همچنین در این راستا باید مسائل تشویقی و تنبیهی برای آنها درنظر بگیریم.

کریمی ادامه داد: شرکت‌های بزرگ مستقر در استان علاوه بر کارت‌های بازرگانی باید حساب‌های بانکی خود را نیز به استان منتقل کنند و همچنین شرکت‌های با گردش مالی میلیاردی نیز باید حساب بانکی خود را به استان انتقال دهند.
وی بیان کرد: این شرکت‌های بزرگ دارای چند صد میلیارد دلار صادرات هستند اما متأسفانه این آمار در  صادرات استان قرار نمی‌گیرد و این مسائل باید مورد توجه قرار گیرد.

لینک خبر در خبرگزاری تسنیم

برچسب ها

نظر شما

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شود.
  • نظراتی که غیر زبان فارسی یا مرتبط با خبر نباشند منتشر نمی شوند.
* لطفا حاصل عبارت را در جعبه متن روبرو وارد کنید

6 + 8 =