۲۸ فروردین ۱۴۰۰

۲۰ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۱ | دسته بندي : اخبار ویژه نماینده

عضو کمیسیون صنایع مجلس: رشد ۷۸ درصدی درآمدهای مالیاتی اجحاف در حق فعالان اقتصادی است

ه گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، علی‌اکبر کری ...

ه گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، علی‌اکبر کریمی پیش از ظهر امروز در پنجمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان مرکزی با اشاره به بودجه سال 1400 اظهار داشت: بودجه سال 1400 کاملا نامتعادل و نامتوازن است و این بودجه در سال آینده که سال خاص و همراه با جا به جایی دولت است مشکلات متعددی را ایجاد می‌کند.
وی افزود: بودجه عمومی دولت در لایحه پیشنهادی 43 درصد و منابع عمومی بیش از 47 درصد رشد داشته که متاسفانه این افزایش‌ها غیرمنطقی است و همچنین لایحه بودجه درآمدهای نفتی با رشد 250 درصدی مواجه است.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این افزایش‌ها در شرایطی بوده که امسال کشور با کسری بودجه روبه روست و در سال آینده هم با ادامه این روند مشکل سنگین‌تر می‌شود، همچنین پیش‌بینی 78 درصدی رشد درآمدهای مالیاتی اجحاف در حق فعالان اقتصادی است.
شائبه نسبت درآمدی استان مرکزی به سهم بودجه برطرف شود
کریمی بیان کرد: متاسفانه شائبه‌ای در نسبت درآمدی استان مرکزی به سهم بودجه وجود دارد که در راستای این مهم باید سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گزارشی مبنی بر مبالغ ردیف ملی و پروژه‌های ملی تملک دارایی تهیه کند تا این شائبه برای یک‌بار حل شود.
وی ادامه داد: ساماندهی حاشیه دانشگاه اراک سال‌ها بیان شده و این مهم بسیار ضرروی است، متاسفانه طی این مدت تملک‌ها به سبب مشکلات مالی این دانشگاه انجام نشده است.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: طرح توسعه این دانشگاه می‌تواند برای تملک این مهم یک ظرفیت مالی ایجاد کند و پیشنهاد می‌کنیم که نقشه طرح جامع با نقشه طرح جامع شهر اراک به دبیرخانه شورای عالی ارسال تا میزان اضافه شدن اراضی و مسائل دیگر مشخص شود.
طرح جامع اراک با شرایط و نیازمندی‌های شهر اراک مطابقت ندارد
کریمی تصریح کرد: متاسفانه در راستای کلیت طرح جامعه گله‌مندی وجود دارد و مراحل تهیه و تصویب آن بیش از 10 سال طول کشیده و همچنین حدود دو سال این طرح در شورای عالی شهرسازی و معماری باقی مانده است.
وی افزود: طرح جامع اراک با شرایط و نیازمندی‌های شهر اراک مطابقت ندارد و پیشنهاداتی را در راستای کمبودها در توسعه محدوده شهر اراک به دبیرخانه شورای عالی ارسال کردیم و اما متاسفانه این مهم تاکنون تحقق پیدا نکرده است.

لینک خبر در خبرگزاری تسنیم

لینک خبر در خبرگزاری مهر

لینک خبر در خبرگزاری فارس

نظر شما

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شود.
  • نظراتی که غیر زبان فارسی یا مرتبط با خبر نباشند منتشر نمی شوند.
* لطفا حاصل عبارت را در جعبه متن روبرو وارد کنید

2 + 3 =