۲۸ فروردین ۱۴۰۰

۱۶ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۱ | دسته بندي : یادداشت/مصاحبه

دکتر کریمی : شانزدهم آذر نمایانگر روحیه استکبار ستیزی، استقلال خواهی و آزادی طلبی دانشجویان فهیم ایرانی است.

نماینده مردم شریف اراک خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با صد ...

نماینده مردم شریف اراک خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی روز دانشجو را تبریک گفت .

متن پیام رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی به مناسبت روز دانشجو بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

تردیدی نیست دانشجویان این مرز و بوم همواره پیشگام و طلایه دار آرمان‌های بلند و مترقی ملت غیور ایران بوده که هم به عنوان نیروی پیشران توسعه علمی کشور و هم به منزله سدی آهنین در مقابل آفات داخلی و خارجی، برکات و افتخارات فراوانی برای جامعه ما به ارمغان آورده‌اند.

شانزدهم آذر نمایانگر روحیه استکبار ستیزی، استقلال خواهی و آزادی طلبی دانشجویان فهیم ایرانی است که در مقابل اجنبی پرستان ساکت ننشستند و در اعتراض به دخالتهای بیگانگان در امور کشورمان و با هدف صیانت از عزت و اقتدار ملی، در سال ۱۳۳۲ به پا خواسته و در این راه پر افتخار حتی از جان خویش گذشتند.

روز دانشجو تبلوری روشن از حق طلبی، آزادی خواهی و استقلال جویی دانشجویان رشیدی است که درس استکبار ستیزی و مقاومت ملت ایران را به گوش جهانیان رساندند.

در این روز دانشجویان ایران با شور و شعور برگرفته از نهضت عاشورا و در پرتو مشعل فروزان عدالتخواهی؛ پرچم مبارزه با زیاده خواهی‌های مستکبرین و ظالمین دوران را برافراشتند و با خون پاک خویش نهال پر خیر و برکت حاکمیت اسلام را در سرزمین سرافراز ایران آبیاری نمودند.

این جانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره دانشجویان و اساتید شهید علی الخصوص فخر دانش ایران شهید محسن فخری زاده، فرا رسیدن ۱۶ آذر را به کلیه دانشجویان عزیز و اساتید نیک اندیش و پرتلاش در سرتاسر استان مرکزی و دانشجویان شاغل به تحصیل در سایر دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور تبریک می گویم.

امیدوارم کلیه دانشگاهیان استان نیز با مدنظر قرار دادنآرمان های رفیع انقلاب اسلامی ، در جهت رفع هرگونه مشکلات تحصیلی دانشجویان و فراهم نمودن بستر لازم برای پویایی افزون‌تر آنان، بیش از پیش تلاش کنند تا انشاالله شاهد شکوفایی بیش تر و موفقیت های مستمر این قشر آینده ساز در عرصه های ملی و بین المللی باشیم.

علی اکبر کریمی 

 

نماینده مردم شریف اراک خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی

نظر شما

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شود.
  • نظراتی که غیر زبان فارسی یا مرتبط با خبر نباشند منتشر نمی شوند.
* لطفا حاصل عبارت را در جعبه متن روبرو وارد کنید

1 + 5 =