ظرفیت گردشگری عامل تحول اقتصادی روستاهای استان مرکزی است

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: روستاهای استان مرکزی از ظرفیت بالایی در گردشگری برخوردار هستند که تکیه بر این ظرفیت عامل تحول در اقتصاد روستایی و بهبود معیشت روستاییان می شود.

ظرفیت گردشگری عامل تحول اقتصادی روستاهای استان مرکزی است

علی اکبر کریمی روز پنجشنبه در نشست بررسی مشکلات روستاهای مرزیجران، مهرآباد، هزاوه و داین با حضور مدیران کل دستگاه های اجرایی و فرماندار و مدیران شهرستان اراک، افزود: زیرساخت های لازم برای توسعه صنعت گردشگری روستایی باید تقویت شودو تبدیل این ظرفیت به عامل درآمدزایی در روستاها باید به صورت جدی مد نظر باشد.

وی ادامه داد: روستاهای مرزیجران، مهرآباد، هزاوه و داین از جمله روستاهای پرجمعیت با ظرفیت های اقتصادی و گردشگری استان مرکزی است که با مشکلاتی در حوزه های مختلف راه، بهسازی قنوات و اجرای طرح هادی روبه رو هستند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: نیاز است که کمیته برنامه ریزی شهرستان اعتبار مشخصی برای رفع این مشکلات تعیین و فرآیند هزنیه کرد آن در ماه های آینده تعیین شود.

کریمی افزود: از محل بودجه سال گذشته اعتباراتی برای رفع برخی از مشکلات و مسائل روستاهای مرزیجران، مهرآباد، هزاوه و داین اختصاص یافته است که اقداماتی در این خصوص در حال انجام است.

گفتنی است در این جلسه دکتر بختیاری فرماندار شهرستان اراک، حجت الاسلام دلاوری مدیرکل اوقاف و امور خیریه، صناعی مدیر امور شعب بانک کشاورزی، مهندس اله داد مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق، مهندس شارقی مدیرکل راه و شهرسازی، مهندس زندی فر مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای، مهندس فرح مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، حقدادی مدیرکل ورزش و جوانان، مهندس عرفانی نسب مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی، دکتر محمددوست سرپرست مرکز بهداشت شهرستان اراک، شمسی مدیر جهادکشاورزی شهرستان اراک و یوسفی سرپرست بخشداری مرکزی شهرستان اراک و همچنین دهیاران و اعضاء شوراهای اسلامی روستاهای مذکور حضور داشتند.

http://www.irna.ir/markazi/fa/News/82935998

آدرس صفحه : http://draak.ir/index.php/component/dima_news/print/657

Instagram