سه شنبه 2 بهمن 1397 Tuesday 22 January 2019 15 جمادی‌الاول 1440
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی

ظرفیت گردشگری عامل تحول اقتصادی روستاهای استان مرکزی است

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: روستاهای استان مرکزی از ظرفیت بالایی در گردشگری برخوردار هستند که تکیه بر این ظرفیت عامل تحول در اقتصاد روستایی و بهبود معیشت روستاییان می شود.

بزرگ کردن قلم برگشت به حالت عادی قلم کوچک کردن قلم چاپ صفحه پی دی اف صفحه ارسال به دوستان
ظرفیت گردشگری عامل تحول اقتصادی روستاهای استان مرکزی است

علی اکبر کریمی روز پنجشنبه در نشست بررسی مشکلات روستاهای مرزیجران، مهرآباد، هزاوه و داین با حضور مدیران کل دستگاه های اجرایی و فرماندار و مدیران شهرستان اراک، افزود: زیرساخت های لازم برای توسعه صنعت گردشگری روستایی باید تقویت شودو تبدیل این ظرفیت به عامل درآمدزایی در روستاها باید به صورت جدی مد نظر باشد.

وی ادامه داد: روستاهای مرزیجران، مهرآباد، هزاوه و داین از جمله روستاهای پرجمعیت با ظرفیت های اقتصادی و گردشگری استان مرکزی است که با مشکلاتی در حوزه های مختلف راه، بهسازی قنوات و اجرای طرح هادی روبه رو هستند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: نیاز است که کمیته برنامه ریزی شهرستان اعتبار مشخصی برای رفع این مشکلات تعیین و فرآیند هزنیه کرد آن در ماه های آینده تعیین شود.

کریمی افزود: از محل بودجه سال گذشته اعتباراتی برای رفع برخی از مشکلات و مسائل روستاهای مرزیجران، مهرآباد، هزاوه و داین اختصاص یافته است که اقداماتی در این خصوص در حال انجام است.

گفتنی است در این جلسه دکتر بختیاری فرماندار شهرستان اراک، حجت الاسلام دلاوری مدیرکل اوقاف و امور خیریه، صناعی مدیر امور شعب بانک کشاورزی، مهندس اله داد مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق، مهندس شارقی مدیرکل راه و شهرسازی، مهندس زندی فر مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای، مهندس فرح مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، حقدادی مدیرکل ورزش و جوانان، مهندس عرفانی نسب مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی، دکتر محمددوست سرپرست مرکز بهداشت شهرستان اراک، شمسی مدیر جهادکشاورزی شهرستان اراک و یوسفی سرپرست بخشداری مرکزی شهرستان اراک و همچنین دهیاران و اعضاء شوراهای اسلامی روستاهای مذکور حضور داشتند.

http://www.irna.ir/markazi/fa/News/82935998

Template Design:Dima Group