سه شنبه 2 بهمن 1397 Tuesday 22 January 2019 15 جمادی‌الاول 1440
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی

استقرار کنسول عراق در استان مرکزی پیشنهاد شد

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: پیگیری استقرار کنسول موقت عراق برای ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی(ع) در استان مرکزی در حال انجام است.

بزرگ کردن قلم برگشت به حالت عادی قلم کوچک کردن قلم چاپ صفحه پی دی اف صفحه ارسال به دوستان
استقرار کنسول عراق در استان مرکزی پیشنهاد شد

علی اکبر کریمی روز شنبه در دیدار با کارکنان عتبات عالیات استان مرکزی افزود: 59 هزار زائر در ایام اربعین سال گذشته از استان مرکزی به عتبات عالیات در کشور عراق سفر کردند که به دلیل نبود کنسول این کشور در استان، ویزای این زائران در سایر استان ها صادر شد که این مهم مشکلات فراوانی را به همراه داشت.

وی ادامه داد: پیگیری های لازم از وزارت امور خارجه برای ایجاد کنسولی موقت کشور عراق در ایام اربعین در استان مرکزی انجام شده و امید است کنسولی موقت این کشور برای صدور ویزا در اربعین امسال در این استان فراهم شود.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: پیگیری برقراری پروازهای فرودگاه اراک به عتبات عالیات انجام شده است تا امکان سفر به این مکان مقدس برای افرادی که امکان مسافرت از طریق زمینی برای آنان وجود ندارد، فراهم شود.

کریمی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: ملت ایران همواره در سال های گذشته نقش مهمی در بازسازی و نگهداری از عتبات عالیات برعهده داشتند که این نقش در دوران حکومت برخی حکام محدود شده بود و امروز به برکت خون شهدا حضور مردم در این مکان بیش از پیش افزایش یافته است.

وی ادامه داد: عتبات عالیات امروز به برکت خون شهدا به کانون بین المللی برای حضور اقشار مختلف مردم با ادیان مختلف تبدیل شده است و با وجود دشمنی ها و توطئه های دشمنان اسلام هر ساله بر حضور مردم در این کانون افزوده شده و نقش آن در شعاع بیشتری از جهان گسترش می یابد.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: راهپیمایی اربعین حسینی (ع) امروز به مانوری مذهبی، سیاسی و بین المللی بدل شده است و با وجود تلاش دشمنان برای حذف این واقعه بزرگ تاریخی هر ساله پررنگتر برگزار می شود.

کریمی با یادآوری برگزاری جشنواره استانی خیرین حرم ساز در استان مرکزی گفت: نیاز است برگزاری ملی این جشنواره برای معرفی ظرفیت های استان در کشور، توسعه اقتصادی و تولید در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

http://www.irna.ir/markazi/fa/News/82920054

Template Design:Dima Group