سه شنبه 2 بهمن 1397 Tuesday 22 January 2019 15 جمادی‌الاول 1440
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی

در نشست با وزیر علوم مطرح شد؛ تاکید مجمع نمایندگان استان مرکزی بر لزوم ساماندهی مراکز دانشگاهی

رییس مجمع نمایندگان استان مرکزی گفت: لزوم ساماندهی مراکز دانشگاهی و تناسب رشته ها با نیاز اشتغال هرمنطقه، از مسائلی بود که در نشست مجمع نمایندگان استان با وزیر علوم موردتاکید قرارگرفت.

بزرگ کردن قلم برگشت به حالت عادی قلم کوچک کردن قلم چاپ صفحه پی دی اف صفحه ارسال به دوستان
در نشست با وزیر علوم مطرح شد؛ تاکید مجمع نمایندگان استان مرکزی بر لزوم ساماندهی مراکز دانشگاهی

علی اکبر کریمی در گفت و گو با خبرنگار مهربا اشاره به نشست امروز مجمع نمایندگان استان مرکزی با منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، اظهار داشت: طی این جلسه بر لزوم ساماندهی هرچه سریعتر مراکز دانشگاهی در سطح کشور با توجه به تعدد واحدهای دانشگاهی به عنوان مهمترین و ضروری ترین اقدام در حوزه آموزش عالی تاکید شد.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی افزود: لزوم تبیین ماموریت های دقیق هر یک از دانشگاه ها، برقراری تناسب میان رشته های تحصیلی مراکز دانشگاهی و پراکندگی جغرافیایی آنها با توجه به نیازهای اشتغال هر منطقه از دیگر مباحث مطرح شده در این نشست بود.

وی افزود: در این هم اندیشی، نمایندگان استان مرکزی ضرورت برنامه ریزی برای کاهش آمار بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی و فراهم سازی زمینه ایجاد اشتغال برای این قشر را به عنوان اقدامی مهم و لازم مورد تاکید قرار دادند.

رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی بیان کرد: در رابطه با مراکز دانشگاهی استان مرکزی نیز از سوی مجمع نمایندگان استان بر تقویت تعدادی از مراکز دانشگاهی در شهرستان ها تاکید شد.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیگر موضوع مطروحه در این جلسه، خاطرنشان ساخت: استقرار مرکز منطقه ای دانشگاه های پیام نور مرکز کشور با توجه به تغییر ساختار این دانشگاه و قرارگیری آن در استان مرکزی با حضور استان های همدان، قم و قزوین از دیگر موضوعات و پیشنهادات مطرح شده در این نشست بود.

https://www.mehrnews.com/news/4272814

Template Design:Dima Group