دوشنبه 1 بهمن 1397 Monday 21 January 2019 14 جمادی‌الاول 1440
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی

کریمی عنوان کرد:دولت در التهابات ارزی اخیر به موقع ورود نکرد/طرح دو فوریتی کمیسیون اقتصادی مجلس برای ساماندهی قیمت ارز

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد دولت در خصوص وضعیت بازار ارز گفت: مسئولان دولتی و بانک مرکزی در خصوص التهابات ارزی اخیر به موقع ورود نکردند.

بزرگ کردن قلم برگشت به حالت عادی قلم کوچک کردن قلم چاپ صفحه پی دی اف صفحه ارسال به دوستان
کریمی عنوان کرد:دولت در التهابات ارزی اخیر به موقع ورود نکرد/طرح دو فوریتی کمیسیون اقتصادی مجلس برای ساماندهی قیمت ارز

علی اکبر کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی با اشاره به وضعیت روزهای اخیر در خصوص قیمت ارز، گفت: ورود به موقع در خصوص ساماندهی قیمت ارز، متعادل نگه داشتن و جلوگیری از افزایش بی‌رویه آن وظیفه دولت است و کمیسیون اقتصادی نیز در جلسه‌ای که به منظور بررسی وضعیت قیمت ارز برگزار کرده گلایه خود را به مسئولان دولتی و بانک مرکزی اعلام داشته است.

وی بیان کرد: اگر دولت به موقع و سریع به موضوع بازار ارز ورود پیدا می‌کرد شاهد افزایش ناگهانی و بروز التهابات اخیر نبودیم و عدم اتخاذ تصمیمات لازم و به موقع موجب شد تا بازار ارز در وضعیت نامطلوبی بسر ببرد.

این نماینده مردم در خانه ملت با اشاره به برگزاری جلسه روز دوشنبه (20 فروردین‌ماه) کمیسیون اقتصادی با حضور رئیس کل بانک مرکزی برای بررسی موضوع بازار ارز، گفت: در این جلسه ابعاد مختلف دلایل افزایش قیمت ارز مطرح شد و ضمن ابراز گلایه و انتقاد از عملکرد دولت در این حوزه از رئیس کل بانک مرکزی خواسته شد تا اقدامات لازم برای متعادل شدن قیمت ارز را انجام دهند.

وی در ادامه به بیان راهکارهایی برای متعادل نگه‌داشتن قیمت ارز و جلوگیری از التهاب افزایش قیمت در بازار پرداخت و گفت: وظیفه دولت است که با ارائه سازوکار مناسب و اتخاذ راهکارهای مناسب مانع از افزایش قیمت ارز و ملتهب شدن بازار شود.

کریمی ادامه داد: با توجه به احساس مسئولیت مجلس شورای اسلامی به ویژه کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص بحرانی شدن قیمت ارز یک طرح مشخص در کمیسیون اقتصادی تهیه شد و در جلسات هفته جاری مورد بحث و بررسی قرار گرفته و با مشارکت دولت به عنوان طرح دو فوریتی در مجلس مطرح خواهد شد.

وی تصریح کرد: طرح دو فوریتی کمیسیون اقتصادی و پیشنهادات دولت برای ساماندهی قیمت ارز در جلسه کمیسیون در روز سه شنبه (امروز) به جمع بندی نهایی رسیده و تصمیم‌گیری خواهد شد و از دولت انتظار می‌رود با اتخاذ تمهیدات لازم بازار ارز را به وضعیت قابل قبول برگرداند.

http://markazi.isna.ir/default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NID=93768

Template Design:Dima Group