سه شنبه 2 بهمن 1397 Tuesday 22 January 2019 15 جمادی‌الاول 1440
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی

کریمی: طرح مجموعه شهری اراک راهنمای مطلوبی برای آینده منطقه ماست

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح مجموعه شهری راهنمای مطلوبی برای آینده منطقه ماست.

بزرگ کردن قلم برگشت به حالت عادی قلم کوچک کردن قلم چاپ صفحه پی دی اف صفحه ارسال به دوستان
کریمی: طرح مجموعه شهری اراک راهنمای مطلوبی برای آینده منطقه ماست

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، علی‌اکبر کریمی در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان مرکزی، عنوان کرد: طرح مجموعه شهری اراک از جمله طرح‌های توسعه‌ای استان است که در خصوص فعالیت‌های که قرار است در این حوزه شکل گیرد به ارائه یک دید آینده‌نگری می‌پردازد، این طرح فارغ از تقسیمات کشوری در یک پهنه به هم‌تنیده که سرنوشت همه نقاط آن بهم گره خورده است، راهنمای مطلوبی برای آینده منطقه ماست.

وی افزود: در این طرح ایجاد فضای سبز و گردشگری به خصوص در منطقه باغات کرهرود و سنجان ضروری است، همچنین توجه به توسعه صنعتی شهر اراک در روبروی شهرک امیرکبیر و اختصاص سه تا چهار هزار هکتار از اراضی هفتاد قله به شهرک صنعتی اراک و اضافه شدن ۱۸ هزار هکتار از اراضی منابع طبیعی به محدوده، از دیگر مواردی است که بایستی در این طرح دیده شود.

کریمی بیان کرد: پیش‌بینی طرح توسعه شهر اراک در زمین مسطح منطقه سنجان و توجه به استفاده از ظرفیت‌های گردشگری و کاربری تالاب میقان در طرح مجموعه شهری اراک ضروریست. همچنین ارتباط ریلی شهر مهاجران به اراک و خروج راه‌آهن از درون شهر و انتقال آن به محور شمال اراک می‌تواند ارتباط مناسبی بین این سه کانال جمعتی ایجادکند که بایستی این موضوع نیز در طرح مذکور لحاظ شود.

http://markazi.isna.ir/default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NID=93601

Template Design:Dima Group