سه شنبه 2 بهمن 1397 Tuesday 22 January 2019 15 جمادی‌الاول 1440
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی

وضعیت "هپکو" تعیین تکلیف نشده است/ کارگران هنور حقوق معوق دارند

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس درخصوص آخرین وضعیت شرکتهای صنعتی هپکو و آذراب استان مرکزی اظهارداشت: شرکت هپکو متاسفانه به دلیل مشکلاتی که در حوزه مدیریت و مالکیت این شرکت وحود دارد به وضعیت بلاتکلیفی و نابسامانی دچار شده است.

بزرگ کردن قلم برگشت به حالت عادی قلم کوچک کردن قلم چاپ صفحه پی دی اف صفحه ارسال به دوستان
وضعیت

علی اکبر کریمی ، نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ درخصوص آخرین وضعیت شرکتهای صنعتی هپکو و آذراب استان مرکزی اظهارداشت: شرکت هپکو متاسفانه به دلیل مشکلاتی که در حوزه مدیریت و مالکیت این شرکت وحود دارد به وضعیت بلاتکلیفی و نابسامانی دچار شده است.

وی بر همین اساس اضافه کرد: علی رغم پیگیری های مکرری که ما به عنوان نمایندگان مردم اراک در مجلس با مسئولین امر و هم مسئولین استانی و استانداری داشته ایم متاسفانه وضعیت هپکو به صورت مشخص تعیین تکلیف نشده است و لازم است تا هر چه سریعتر شرکت هپکو هم از لحاظ مالکیت و مدیریت به وضعیت پایداری برسد.

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به معوقات کارکنان شرکت هپکو یادآورد شد: یکی از مطالبات جدی ما حقوق معوقه پرسنل این شرکت ها است که متاسفانه علی رغم پیگیری های فراوانی که در مقاطع مختلف شده هنوز حقوق معوقات کارکنان در این شرکت وجود دارد و باید با توجه به رسیدن به روزهای پایانی سال این امر هر چه زودتر تحقق یابد و معوقات به همراه عیدی کارکنان واریز شود.

کریمی در ادامه با بیان اینکه شرکتهای هپکو و آذراب سرمایه های صنعت کشور هستند، خاطرنشان کرد: آنچه که برای ما مهم است موضوع حفظ این صنعت و احیای مجدد آن در صحنه تولید ملی کشور و بازگرداندن این دو شرکت که سرمایه ملی در صنعت کشور می باشد به مدار تولید است و به همین منظور ما این موضوع را به جدیت در مجلس پیگیری می کنیم.

وی همچنین با اشاره وضعیت شرکت آذراب و کارکنان آن گفت: شرکت آذراب هم در حوزه سهام دار و مدیریت مشکلاتی در آن وجود داشت که در نهایت با ورود وزارت صنعت و مجلس به موضوع این کارخانه و مشکلات آن خوشبختانه این کارخانه در حال حاضر در سه شیفت کاری در حال فعالیت است.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از طریق وجوهی که به این شرکت تزریق شده بخشی از حقوق عقب افتاده کارگران واریز شده و مسئولان امر درصدد این هستند تا با توجه به نزدیکی به ایام عید نوروز حقوق اسفند ماه و عیدی کارکنان این کارخانه تا روز های آینده واریز شود.

http://yon.ir/a0Q7V

Template Design:Dima Group