سه شنبه 2 بهمن 1397 Tuesday 22 January 2019 15 جمادی‌الاول 1440
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی

شوراهای اسلامی کانون وحدت و انسجام مردم و مسئولان هستند

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: شوراهای اسلامی کانون وحدت، انسجام و همگرایی بین مردم و مسئولان هستند و این نقش باید برجسته سازی شود.

بزرگ کردن قلم برگشت به حالت عادی قلم کوچک کردن قلم چاپ صفحه پی دی اف صفحه ارسال به دوستان
شوراهای اسلامی کانون وحدت و انسجام مردم و مسئولان هستند

به گزارش ایرنا، علی اکبر کریمی عصر پنجشنبه در نشست با اعضای شوراهای اسلامی استان مرکزی در اراک، افزود: پارلمان های محلی بستر مناسبی است تا دولت اداره بخش مهمی از امور جامعه و خدمات رسانی را در مسیر چارچوب قانون به مردم واگذار کند ودر سرنوشت اجتماعی خود تاثیر گذار باشند.

وی ادامه داد: اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا باید با عملکرد مناسب و تعامل و همکاری با نهادهای اجرایی زمینه ایجاد همدلی و همزبانی بین مردم و مسئولان را فراهم کنند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: شهرداری ها و شوراهای اسلامی به نسبت فعالیت های زیادی که انجام می دهند به جامعه معرفی نشده اند بنابراین باید با انجام فعالیت های فرهنگی مردم را با خدمات شهرداری ها و شوراهای اسلامی آشنا کرد.

وی افزود: یکی از مهمترین مسائلی که شورای استان می تواند در آن نقش آفرینی کنند، حوزه های مهم و چالش برانگیز همچون وضعیت آب و یا در بخش راهسازی به عنوان زیرساخت مهم ارتباطی و خدماتی است که ضمن ایجاد رفاه عمومی فعالیت شوراها و شهرداری را نیز به مردم نشان می دهد.

کریمی با اشاره به بررسی طرح درآمدهای پایدار شهرداری ها در خانه ملت بیان کرد: کمیسیون ویژه ای برای این طرح در نظر گرفته شده که به دلیل اهمیت این موضوع است و همچنین لایحه اداری و استخدامی کارکنان شهرداری ها نیز توسط کمیسیون اجتماعی مجلس در دست بررسی است.

وی تاکید کرد: وضعیت کارکنان شهرداری ها به عنوان نهاد عمومی غیردولتی نامشخص است و بخش عمده ای از این نیروها تحت عناوین مختلف شرکتی و قراردادی فعالیت می کنند که باید ساز و کار تبدیل وضعیت و ساماندهی اصولی این افراد اندیشیده شود.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلسی شورای اسلامی اظهار کرد: لایحه مدیریت متمرکز شهری بیش از یک دهه است که از سوی دولت در دست بررسی است که عملیاتی نشده و مجلس شورای اسلامی طرحی مفصل را تهیه کرده که با لایحه مورد بررسی در دولت همخوانی دارد و در صورت تصویب و اجرا تحول بزرگی را در مدیریت شهری کشور ایجاد می کند.

http://www.irna.ir/markazi/fa/News/82848552

Template Design:Dima Group