دوشنبه 1 بهمن 1397 Monday 21 January 2019 14 جمادی‌الاول 1440
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی

اقتصاد مقاومتی مقاوم‌سازی کشور در برابر فشارها است

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی معنای اقتصاد مقاومتی را مقاوم‌سازی کشور در برابر فشارها، تحریم‌ها و تهدیدات دانست.

بزرگ کردن قلم برگشت به حالت عادی قلم کوچک کردن قلم چاپ صفحه پی دی اف صفحه ارسال به دوستان
اقتصاد مقاومتی مقاوم‌سازی کشور در برابر فشارها است

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، علی‌اکبر کریمی در همایش ملی اقتصاد مقاومتی گفت: معنای اقتصاد مقاومتی مقاوم‌سازی کشور در برابر فشارها، تحریم‌ها و تهدیدات است که بتوانیم بعد از ایجاد شوک‌های اقتصادی در کشور خود را بازیابی و از حالت بحران خارج کنیم.

وی با بیان اینکه مردمی کردن اقتصاد، محور اصلی اقتصاد مقاومتی است و باید به صورت عملی محقق شود بیان داشت: دولتی و تمرکزگرا بودن اقتصاد کشور چالشی جدی است و در اقتصاد مقاومتی باید بتوان ضمن حفظ دستاوردهای گذشته در شرایط فشار و تهدید، مسیر پیشرفت و توسعه را ادامه داد.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مردمی‌کردن اقتصاد به معنای مشارکت دادن توده مردم در فعالیت‌های حوزه تولید و خدمات است و این مهم باید در استان مرکزی با شیوه‌های مؤثر و برنامه محور عملیاتی شود.

کریمی با اشاره به اینکه تولید ملی به طور کلی بستر تحول مثبت در بسیاری از متغیرهای کلان اقتصادی است و نیاز به تقویت دارد ابراز داشت: در ماه‌های اخیر پول ملی 25 درصد در بازار ارز با کاهش مواجه شد که به مصلحت اقتصاد کشور نبود و با تلاش دولت این شوک مهار شد و قیمت ارز سیر نزولی گرفت.

وی اظهار کرد: درآمد مردم باید به سمت پس‌انداز سوق داده شود و تا زمانی که در خانواده‌ها این شیوه مدیریت درآمد عملیاتی نشود تحقق اقتصاد مقاومتی ممکن نیست.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ یکی از راهکارهای دولت در خصوص کوچک کردن دولت بود که هنوز بخشی از آن بلا اقدام مانده است.

کریمی اظهار کرد: باید شرایطی فراهم کنیم که ضمن حفظ دستاوردها و حفظ اصول ارزش‌ها و مبانی فکری بتوانیم روز به روز شاهد پیشرفت و توسعه کشور باشیم و امید داریم با ارائه راهکارهای مناسب و کاربردی در این همایش در راستای اهداف و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و استفاده از پتانسیل‌های استان مرکزی و کشور موفق عمل کنیم.

http://markazi.farsnews.com/news/13961209001828

Template Design:Dima Group