دوشنبه 1 بهمن 1397 Monday 21 January 2019 14 جمادی‌الاول 1440
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی

روند کاهشی قیمت دلار مانع گرانفروشی بازار شب عید شد/تیم های بازرسی بازار شب عید را رصد کنند

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:نباید اجازه داد برخی سوداگران از رشد تقاضا در بازار شب عید سوءاستفاده کنند و کالاها را با قیمت غیرمتعارف به مشتریان بفروشند.

بزرگ کردن قلم برگشت به حالت عادی قلم کوچک کردن قلم چاپ صفحه پی دی اف صفحه ارسال به دوستان
روند کاهشی قیمت دلار مانع گرانفروشی بازار شب عید شد/تیم های بازرسی بازار شب عید را رصد کنند

علی اکبر کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص وضعیت قیمت کالاها در بازار شب عید گفت:نوروز یکی از مناسبت های مهم ایرانیان است که بخش عمده ای از خریدهای مردم برای شب عید در اسفند ماه انجام می شود.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:اقلام خوراکی، پوشاک و حتی لوازم خانگی از کالاهایی است که در روزهای پایانی سال تقاضا برای خرید این اقلام و کالاها با رشد روبرو می شود که بطور طبیعی با توجه به نیاز خانوارها باید کالاهای مذکور به اندازه نیاز در بازار عرضه شود.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب مجلس شورای اسلامی افزود:ضرورت دارد میزان کنترل قیمت کالاها و خدمات در روزهای پایانی سال با افزایش روبرو شود و در این راستا باید وزارت صنعت، معدن و تجارت،سازمان تعزیرات و تمامی سازمان های ذی ربط با اعمال نظارت بازار را کنترل کنند.

لزوم رصد جدی قیمت کالاها وخدمات بوسیله تیم های کنترل و بازرسی در روزهای پایانی

کریمی در ادامه گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد:رصد قیمت ها به وسیله تیم های کنترل و بازرسی در روزهای پایانی سال باید به صورت جدی مدنظر باشد، در هرصورت نباید اجازه داد برخی سوداگران از رشد تقاضا در بازار شب عید سوء استفاده کنند و کالاها را با قیمت غیرمتعارف و گران به مشتریان تحمیل کنند.

قیمت ها در مجتمع های خدمات رفاهی بین راهی، هتل ها و مهمان پذیرها کنترل شود

وی ادامه داد:شوک افزایش قیمت ارز در مدت اخیر باعث شده بود در بازار به صورت روانی قیمت کالاها با افزایش روبرو شود، اما اقدامات دولت برای کاهش قیمت دلار توانسته تا حدودی آرامش را به بازارها بازگرداند.

کریمی تصریح کرد:دولت باید همچنان به موضوع مدیریت بازار ارز توجه جدی داشته باشد چرا که نوسانات این بازار حتی قیمت کالاهایی که خیلی وابسته به نرخ ارز نیست را نیز به صورت روانی با رشد کاذب روبرو می کند.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:با توجه به رشد سفرهای نوروزی در ایام نوروز ضرورت دارد قیمت ها در مجتمع های خدمات رفاهی بین راهی، هتل ها و مهمان پذیرها کنترل شود.

http://www.icana.ir/Fa/News/372367

Template Design:Dima Group