سه شنبه 2 بهمن 1397 Tuesday 22 January 2019 15 جمادی‌الاول 1440
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی

سلامت اقتصادی در حوزه فناوری اطلاعات باید جدی گرفته شود

رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی گفت: شرکت مخابرات به‌عنوان یکی از مجموعه‌های با درآمد مالی فراوان در کشور است که سالانه گردش مالی میلیاردی دارد، بنابراین سلامت اقتصادی در این حوزه باید جدی گرفته شود.

بزرگ کردن قلم برگشت به حالت عادی قلم کوچک کردن قلم چاپ صفحه پی دی اف صفحه ارسال به دوستان
سلامت اقتصادی در حوزه فناوری اطلاعات باید جدی گرفته شود

به گزارش خبرگزاری تسنیماز اراک، علی‌اکبر کریمی ظهر امروز در بازدید از شرکت مخابرات منطقه مرکزی با اشاره به نقش مهم صنعت ارتباطات در زندگی روزمره امروز اظهار داشت: زندگی امروز بشر در عرصه‌های مختلف از جمله ارتباطات تغییرات زیادی داشته و ارتباطات در زندگی امروزی نقش‌آفرینی قابل توجهی دارد و همچنان در حال افزایش است.

وی افزود: زیرساخت‌هایی که برای دنیای ارتباطات تامین می‌شود کارکردهای متنوعی پیدا کرده و دور از ذهن نیست که شبکه‌های فیبر نوری و ارتباطات با شبکه‌های تلویزیونی به زودی فراگیر شود.

نماینده مردم اراک، خنداب و کیجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: فعالیت‌های مختلف و متنوعی زیرساخت‌ها را در این راستا سامان می‌دهند، به شکلی که در زمینه پدیده اینترنت به‌عنوان پدیده نوظهور شاهد گسترش قابل توجه آن هستیم، دنیای ارتباطات با سرعت فراوانی رشد دارد و امروز اکثریت مردم از آن استفاده می‌کنند.

کریمی بیان کرد: امسال شاهد تغییر اساسی در ساختار تشکیلات و نحوه اداره امور شرکت مخابرات در کشور بودیم که از شرکت‌های استانی به ادارات کل تابعه شرکت اصلی مخابرات تبدیل شدند این موضوع تاثیر فراوانی در نحوه اداره امور شرکت مخابرات در سطح ملی و واحدهای تابعه استانی دارد.

وی عنوان کرد: پیش از این شرکت مخابرات با تعامل کافی با شرکت مرکزی به‌عنوان یک مرکز منفعل با درآمد و هزینه‌کرد مستقل فعالیت داشته اما درحال حاضر یک سازمان تابعه بوده و استقلال سابق را ندارد.

نماینده مردم اراک، خنداب و کیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تغییر ساختار نباید اثر نزولی بر روی امور بگذارد، یکی از انتظارات جدی ما این است که این تغییرات در روند فعالیت‌های استانی در این حوزه اختلالی ایجاد نکرده و مدیریت استان بتواند سهم مورد نیاز و مطالبه مردم در این حوزه را از شرکت ملی همانند انتظاری که از دیگر ادارات درراستای اخذ سهم مردم استان مرکزی از منابع ملی داریم بگیرد.

کریمی خاطرنشان کرد: به سبب اینکه درآمدهای شرکت مخابرات به شکل متمرکز به مرکز اصلی می‌رود، مدیریت استان مرکزی باید تلاش کند که برای هر پروژه اعتبار لازم و مطلوب را از مرکز درخواست کرده و همچنان سطح خدمات شرکت مخابرات استان به مردم را افزایش و توسعه داده و شبکه‌ها نوسازی به روزرسانی شود.

وی با اشاره به فروش نامتناسب حجم و پهنای اینترنت گفت: پهنای باند مورد استفاده مردم در زمینه اینترنت با حجم مورد نیاز  و واقعی و مورد درخواست آنها باید با مسئولیت و حساسیت دقیق بررسی و تطبیق داده شود، کم‌فروشی در این روند به لحاظ شرعی و قانونی قابل توجیه نیست.

به‌کارگیری پیمانکاران غیربومی به ضرر استان است

رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی  ادامه داد: شرکت مخابرات به‌عنوان یکی از مجموعه‌های با درآمد مالی فراوان در کشور محسوب می‌شود و درآمد دولت از مالیات دریافتی شرکت مخابرات رقم قابل توجهی است، این مجموعه سالانه گردش مالی میلیاردی دارد و یکی از مسائلی که باید در این زمینه جدی گرفته شود، سلامت اقتصادی در این حوزه است زیرا در هر مجموعه‌ای که سطح خدمات و درآمد افزایش می‌یابد به همان اندازه احتمال و امکان فساد مالی هم زیاد می‌شود، از مدیریت مخابرات انتظار داریم که در این حوزه توجه ویژه داشته باشد که در استان شاهد پرونده‌های فساد مالی در شرکت مخابرات نباشیم.

کریمی عنوان کرد: از آنجا که همه اجزای دولت درحال تلاش برای تولید و افزایش اشتغال هستند نقش‌آفرینی شرکت مخابرات در موضوع اشتغال‌زایی بسیار پررنگ است، صنعت آی‌تی و ارتباطات یکی از حوزه‌های رو به رشد بوده که می‌تواند در اشتغال جامعه نقش داشته باشد، طبق گزارش دریافتی در زمینه اشتغال‌زایی، حوزه آی‌تی استان مرکزی در ردیف سه استان آخر کشور قرار دارد که این موضوع باید مورد ارزیابی قرار گیرد.

وی با بیان اهمیت اشتغال افراد بومی در استان گفت: با نظر به اینکه شرکت مخابرات یک حوزه تخصصی بوده و به طور حتم در طول سال در زمینه‌های مختلف از جمله احداث ساختمان، پشتیبانی و امور فنی از خدمات پیمانکاران استفاده می‌کند و با توجه به مشکلاتی که در حوزه اشتغال داریم انتظار می‌رود که در اجرای طرح و پروژه‌های مربوطه ازپیمانکاران بومی استفاده شود زیرا با اینکار ظرفیت و گردش مالی استان حفظ می‌شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی افزود: اگر در زمینه‌ای پیمانکار بومی نداریم باید برای تربیت و آموزش آن برنامه‌ریزی و هدف‌سازی کنید زیرا پیمانکاران بازوی حرکتی مجموعه‌ای مانند شرکت مخابرات هستند و استفاده از پیمانکاران غیر بومی بدون تعصب در استان عمل کرده و در نهایت ضرر آن متوجه استان می‌شود.

کریمی با بیان اینکه شبکه ارتباطات پایش محرمانه‌ترین اطلاعات مردم را در خود دارد گفت: شرکت مخابرات باید در حفظ، حراست وامنیت اطلاعات مردم توجه ویژه‌ای را مبذول دارد، همچنین مطالبات و اعتراضات مردمی از قبیل پوشش آنتن تلفن همراه در روستاها، خرید امکانات ارتباطاتی با انصاف قانونی، ساماندهی و نظارت بر پیام‌های تبلیغاتی، رسیدگی به شکایات مردم به شکل عام در زمینه خدمات شرکت مخابرات و دقت در پاسخ‌دهی و رسیدگی به شکایات، عدم سرعت دیتا در شهرها و روستاها باید در عملکرد شرکت مخابرات استان لحاظ شود.

https://www.tasnimnews.com/fa/news/1396/12/07/1667229

Template Design:Dima Group