دوشنبه 1 بهمن 1397 Monday 21 January 2019 14 جمادی‌الاول 1440
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی

لایحه اصلاح قانون نظام مهندسی توسط مجلس در دست بررسی است

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه اصلاح قانون نظام مهندسی در هیات دولت تصویب و برای بررسی به مجلس شورای اسلامی تقدیم شده است.

بزرگ کردن قلم برگشت به حالت عادی قلم کوچک کردن قلم چاپ صفحه پی دی اف صفحه ارسال به دوستان
لایحه اصلاح قانون نظام مهندسی توسط مجلس در دست بررسی است

به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر کریمی یکشنبه شب در مراسم گرامیداشت روز مهندس در اراک، اظهار داشت: موضوع فعالیت مهندسان عمدتا در زمینه های ساختمان سازی است، اما به معنای عام در صنعت راه سازی و فعالیت های مختلفی که در عرصه فناوری جریان دارد نقش آفرین هستند و در استان مرکزی شش هزار مهندس این نقش بی بدیل را برعهده دارند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: تمدن بشری بر اساس علم و دانش شکل می گیرد و تبلور بیرونی و خارجی تمدن بشری در بناها و سازه های فیزیکی که احداث می شود خود را نمایان می سازد.

کریمی افزود: در هر کشوری هرچه عظمت و زیبایی و استحکام در بناها مشاهده شود نماد قدرت و شکوه و عظمت تمدن آن کشور و  مرهون تلاش مهندسان است.

وی خاطر نشان کرد: دستاوردهای بزرگ در این عرصه از سال ۷۴ که سازمان نظام مهندسی شکل گرفت و مهندسان در این ساختار منسجم و دارای یک تشکل صنفی منضبط با تعریف و وظایف قانونی شدند، مرهون تلاش مهندسان است، ما باید در مقابل بلاهای طبیعی ساختمان های مقاوم داشته باشیم و رفاه و آسایش را به مردم تقدیم کنیم.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس بیان کرد: در حال حاضر لایحه اصلاح قانون نظام مهندسی در کمیسیون عمران مجلس در حال رسیدگی است و حل دغدغه و مشکلات مهندسان دنبال می شود، همچنین این آمادگی وجود دارد که متن لایحه برای مهندسان قرائت و از پیشنهادات و انتقادهای مهندسان به صورت کتبی بهره گرفته شود.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امید است با اثرگذاری اقدامات انجام شده در راستای رسیدگی به مشکلات مهندسان، اصلاحیه متناسب با خواسته های صنف و جامعه نظام مهندسی که قطعا منطبق با مصلحت ملت و عموم مردم است را شاهد باشیم و این اصلاحیه مسیر جدیدی را برای ادامه فعالیت جامعه مهندسان کشور فراهم کند.

https://www.mehrnews.com/news/4237340

Template Design:Dima Group