سه شنبه 2 بهمن 1397 Tuesday 22 January 2019 15 جمادی‌الاول 1440
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی

بودجه سال ۹۷ با پیشنهاداتی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت همراه است

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بودجه ۹۷ با پیشنهاداتی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت همراه است گفت: دستگاه‌های متولی فرهنگ ایثار و شهادت در جلسات مربوطه طرح‌های خود را ارائه دهند.

بزرگ کردن قلم برگشت به حالت عادی قلم کوچک کردن قلم چاپ صفحه پی دی اف صفحه ارسال به دوستان
بودجه سال ۹۷ با پیشنهاداتی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت همراه است

به‌گزارش خبرگزاری تسنیماز اراک، علی‌اکبر کریمی عصر امروز در  جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان مرکزی اظهار داشت: همه اذعان داریم که آنچه که در کشور ما نجات بخش بوده و تا امروز توانسته کشور را حفظ کند به طور قطع همین فرهنگ ایثار و روحیه شهادت طلبی است.

وی افزود: 22 اسفندماه به‌عنوان روز شهید نامگذاری شده و یادآور حماسه‌ها و عملیات‌های بزرگ دوران دفاع مقدس  است که این ماه  را برای ما خاطره انگیز کرده است.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تشییع پیکر مطهر چند شهید گرانقدر را در روز شهادت حضرت فاطمه(س) داشتیم و به طور قطع حضور شهدا سبب تطهیر و به روزرسانی روحیه معنوی و ترویج فرهنگ شهادت در مردم می‌شود.

کریمی بیان کرد: نکته حائز اهمیت در این جلسات خروجی حاصل از آنها بوده که باید کاربردی، مشخص و ملموس باشد زیرا در دستگاه‌های متولی این امر  هزینه و وقت صرف می‌شود و تمام مدیران انتظار نتیجه و خروجی مطلوب را دارند.

وی ادامه داد: ارائه طرح‌های مشخص که بتواند ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را به دنبال داشته باشد مهم‌ترین دستاورد، رسالت و هدف چنین شورا و دستگاه‌های عضو آن است.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: شرایط موجود می‌تواند نگاه افرادی که قصد ایثار و فداکاری در آینده را دارند تغییر دهد  و نگاه آنها را شهادت‌طلبانه و ایثارگرانه کند که برگزاری یادواره شهدا و مراسم‌هایی از این قبیل در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بسیار موثر است.

کریمی خاطرنشان کرد: شهدایی را داریم که پس از انتشار کتاب زندگی آنها، ده‌ها عنوان دیگر از آن چاپ شده است برای مثال می‌توان شهید "ابراهیم هادی" را نام برد که زندگی این شهید در کتابی چاپ و مورد استقبال گسترده‌ قرار گرفت که این موضوع حاکی از آن بوده که جامعه ما تشنه  شناخت و معرفی این الگو ها است، البته ما در شهر و دیار خود از این الگوها کم نداریم که متاسفانه بسیاری از آنها گمنام مانده‌اند.

وی اضافه کرد: اگر شهدا به خوبی معرفی شوند می‌توانند الگوهای شایسته‌ای باشند که در این مسیر شهدا و سرداران زیادی داشتیم که می‌توانند الهامبخش و الگو باشند.

نماینده مردم اراک،خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی عنوان کردانتظار می‌رود که در چنین شورایی دستگاه‌های متولی طرح‌های مناسبی ارائه دهند و در هر جلسه هر دستگاه گزارش از اقدامات خود ارائه کند زیرا به طور قطع تمام دستگاه‌ها علاوه بر مشکلاتی که با آن رو به رو هستند بودجه‌هایی برای کارهای  فرهنگی خود دارند.

کریمی اضافه کرد: در بودجه سال 97 فراکسیون ایثارگری مجلس شورای اسلامی هم فعال بود و تلاش کردیم پیشنهادی برای ترویج فرهنگ ایثار داشته باشیم که احکامی هم ارائه شد و چندین ماده در این راستا ذکر شده و در بحث بودجه سال آینده هم پیشنهاداتی ارائه شد.

https://www.tasnimnews.com/fa/news/1396/12/06/1666427

Template Design:Dima Group