سه شنبه 2 بهمن 1397 Tuesday 22 January 2019 15 جمادی‌الاول 1440
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی

تشریح ارزش های پیشکسوتان جهاد و شهادت برای نسل جوان ضروری است

سخنگوی فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی گفت: تشریح و تبیین ارزش های پیشکسوتان جهاد و شهادت برای نسل جوان ضروری بوده و جامعه تشنه بهره مندی از اینگونه الگوها است.

بزرگ کردن قلم برگشت به حالت عادی قلم کوچک کردن قلم چاپ صفحه پی دی اف صفحه ارسال به دوستان
تشریح ارزش های پیشکسوتان جهاد و شهادت برای نسل جوان ضروری است

به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر کریمی عصر یکشنبه در نشست شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: انتظار می رود چنین جلساتی خروجی و نتایج مثبت به دنبال داشته باشد و ترویج و توسعه فرهنگ شهادت ازجمله مباحثی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی افزود: در این زمینه ارائه طرح های مشخص و مفید از سوی دستگاه های عضو شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از موارد مهم است، همانطور که امام راحل نیز فرمودند اجازه ندهید پیشکسوتان جهاد و شهادت فراموش و در پیچ و خم مشکلات زندگی گرفتار شوند، ما وظیفه داریم مشکلات این قشر را برطرف کنیم.

کریمی بیان کرد: از سوی دیگر برای نسلی که جنگ و شهادت را ندیده اند باید ارزش های دفاع مقدس تشریح و تبیین شود همانطور که این فرهنگ امروز نیز زاینده و بالنده است اما باید برای ترویج و گسترش بیشتر آن تلاش شود.

وی خاطرنشان ساخت: شهدایی هستند که کتاب زندگی آنها ده ها بار مجددا چاپ شده و محتوای ارزشی و غنی کتاب آنها مورد توجه جوانان قرار گرفته، این نشان می دهد که جامعه تشنه بهره مندی از اینگونه محتواها و الگوها است.

سخنگوی فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: استان مرکزی نیز بی بهره از چنین الگوها و اسوه هایی نیست و در بین شهدای این استان، نام شهدایی همچون ابوالفضل اسدی به چشم می خورد که در داستان زندگی خود به خوبی روحیات مقدس جهاد و شهادت را توصیف کرده اند و اگر این شهدا به خوبی معرفی شوند، می توانند الگوهای بسیار شایسته ای برای جامعه و جوانان باشند.

کریمی ادامه داد: دستگاه های متولی در حوزه ایثار و شهادت بایستی طرح های موثر ارائه کنند، با وجود تمام مشکلات از جمله کمبود اعتبار، حتی اگر تعدادی از این طرح ها اجرایی شوند، می توانیم به نتیجه مطلوب در این زمینه نزدیک تر شویم.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی در بودجه سال ۹۷، تلاش کرد که بودجه خوبی به این حوزه اختصاص یابد تا حتی الامکان مشکلات موجود در این عرصه به ویژه دغدغه های خانواده های ایثارگران کاهش یابد.

https://www.mehrnews.com/news/4237029/

Template Design:Dima Group