سه شنبه 2 بهمن 1397 Tuesday 22 January 2019 15 جمادی‌الاول 1440
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی

تصویب افزایش پلکانی حقوق‌ها در راستای تحقق عدالت در کشور است

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی تصویب افزایش پلکانی حقوق‌ها در بودجه سال آینده را در راستای تحقق عدالت در کشور دانست.

بزرگ کردن قلم برگشت به حالت عادی قلم کوچک کردن قلم چاپ صفحه پی دی اف صفحه ارسال به دوستان
تصویب افزایش پلکانی حقوق‌ها در راستای تحقق عدالت در کشور است

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، علی‌اکبر کریمی امشب در جمع نمازگزاران مسجد حضرت ابوالفضل (ع) خیابان داوران اراک اظهار کرد: برای اولین‌بار در تاریخ بودجه کشور افزایش حقوق بصورت پلکانی در بودجه 97 به تصویب نمایندگان مجلس رسید که تصویب آن در راستای تحقق عدالت در کشور صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: بودجه سال 97 با چندین ساعت کارکارشناسی و بررسی در نهایت توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید که یکی از ویژگی‌های آن افزایش حقوق‌ها به صورت پلکانی برای نخستین بار بود.

 نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مهم‌ترین موضوعی که نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی طی ماه‌های اخیر در دستور کار داشتند، بحث تصویب بودجه سال 97 بود، بیان داشت: بودجه سالانه دولت مهم‌ترین سندی است که در مجلس بررسی و طی آن برنامه کاری یک ساله دولت تعیین می‌شود.

کریمی گفت: در تصویب برنامه ششم توسعه در سال گذشته تمام سعی و تلاش مجلس‌ این بود که بتواند احکامی را به تصویب برساند که حداکثر مصلحت و منافع ملت در آن تامین شده و بخش قابل توجهی از مشکلات و چالش‌های جامعه برطرف شود.

وی با بیان اینکه در بودجه سال آینده دولت توجه چندانی به اهداف پیش‌بینی شده در برنامه ششم توسعه نداشته است، خاطرنشان کرد: امسال برای نخستین بار در تاریخ بودجه‌نویسی و تصویب لایحه بودجه کلیات آن در صحن مجلس رد و مورد مخالفت نمایندگان قرار گرفت، چرا که نمایندگان به بسیاری از مواردی که دولت در بودجه آورده بود، اعتراض داشتند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مباحثی که مورد اعتراض نمایندگان قرار گرفت، حذف 35 میلیون نفر از یارانه‌بگیران بود که این حجم بالا موجی از نگرانی را به وجود آورده و نشان می‌داد دولت نتوانسته است در تشخیص کسانی که استحقاق دریافت یارانه را دارند یا خیر، موفق عمل کند.

کریمی ادامه داد: یکی از احکام دولت‌ها حذف ثروتمندان از لیست یارانه‌بگیران است، اما دولت به این حکم تمکین نکرد و نتوانست در این زمینه به جز مواری که مجلس تعیین کرده بود، به درستی عمل کند.

وی با اشاره به اینکه یکی دیگر از ایرادات لایحه بودجه درآمد 18 هزار میلیارد تومانی دولت از محل افزایش قیمت بنزین  و در نظر گرفتن آن برای ایجاد اشتغال بود، اظهار کرد: از آنجا که این افزایش موجب فشار بیشتر به مردم و همچنین تورم می‌شد و دولت هیچ برنامه‌های برای آن در حوزه اشتغال نداشت، اعتراض نمایندگان را در پی داشت.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تفاوت بین پرداخت‌ها خاطرنشان کرد: امروز کشور در کنار همه دستاوردها و پیشرفت‌های بزرگ و قابل تحسینی که کسب کرده با کاستی‌های بسیاری در حوزه عدالت برخوردار است که این ناعدالتی به خوبی در بین اقشار شهری و  روستایی، حاشیه‌نشین‌ها، نجومی‌بگیران و ... قابل مشاهده است.

کریمی ادامه داد: در بحث حقوق ناعدالتی‌ها بسیار بیشتر است، به طوری که اختلاف پرداخت‌ها موجب فاصله بیشتر و بیشتر بین مردم و مسئولان شده است.

وی اظهار کرد: در بودجه سال آینده برای نخستین بار قانون افزایش پلکانی حقوق به تصویب رسید تا دولت حقوق‌های پایین‌تر را رشد داده و میزان حقوق‌های بالاتر را کمتر افزایش دهد.

 کریمی افزود: همچنین برای توسعه عدالت دولت مکلف است متناسب سازی کرده و اختلاف حاکم بین حقوق شاغلان و بازنشستگان را کم کند.

http://markazi.farsnews.com/news/13961205002076

Template Design:Dima Group