سه شنبه 2 بهمن 1397 Tuesday 22 January 2019 15 جمادی‌الاول 1440
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی

ایران هجدهمین اقتصاد جهان است/ انکار نقش اقتصاد ایران در جامعه جهانی ممکن نیست

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد دارد که انکار نقش اقتصاد ایران در جامعه جهانی ممکن نیست.

بزرگ کردن قلم برگشت به حالت عادی قلم کوچک کردن قلم چاپ صفحه پی دی اف صفحه ارسال به دوستان
ایران هجدهمین اقتصاد جهان است/ انکار نقش اقتصاد ایران در جامعه جهانی ممکن نیست

علی اکبر کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه رتبه ایران از نظر ریسک سرمایه گذاری در جهان ارتقا یافته است، اظهارداشت: واقعیت این است که اقتصادی ایران به عنوان هجدهمین اقتصادی جهان مطرح می شود که نشان می دهنده نقش اقتصاد ایران در جهان است و بیان کننده شرایط ممتاز اقتصاد کشور است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اقتصاد بین المللی نمی تواند نقش جمهوری اسلامی ایران را نادیده بگیرد، تاکید کرد: اقتصاد جهانی نمی تواند نقش ایران را به واسطه عوامل مختلفی چون سهم و نقش اقتصاد ایران در جامعه جهانی، نادیده بگیرد. ایران به لحاظ جمعیت، وسعت و منابع طبیعی و به لحاظ نیروی انسانی متخصص همچنین حجم و ارزش تولید ملی و سهم از تولید در جهان، نقش مهمی در اقتصاد جهان بر عهده دارد.

نماینده مردم اراک و کمیجان در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: از سوی دیگر اقتصادی جهانی نمی تواند، ایران را با داشتن تنوع تولید و مزیت های بسیار زیاد در بخش های مختلف اقتصادی از جمله کشاورزی، خدماتی ،ترانزیتی و فعالیت های دیگر اقتصادی، نادیده بگیرد.

وی با تاکید براینکه ریسک سرمایه گذاری در ایران کاهش پیدا کرده است، گفت: ارتقاء رتبه ریسک پذیری سرمایه گذاری در ایران، پیام مثبتی به سرمایه گذاران در جهان مخابره می کند، چرا که با توجه به پارامترهای مختلف علاوه بر عوامل طبیعی ، جغرافیایی و نیروی انسان، یکی از مهمترین مسائل که جمهوری اسلامی ایران از آن بهره مند است امنیت به شمار می رود.

این نماینده مجلس ادامه داد: با وجود ناامنی گسترده در خاورمیانه و غرب آسیا، ایران کشوری امن، آرام و بدون هیچ حادثه ای بوده است و همین امر پیام مثبتی برای سرمایه گذاران بوده که می توانند در این منطقه در کشوری امن فعالیت اقتصادی داشته باشند.

کریمی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه سرمایه گذاری در اقتصاد ایران همراه با سود بالا است، بیان داشت: سود سرمایه گذاری در ایران روند خوب و درخشانی را داشته است و با زمینه های قانونی فرصت برای سرمایه گذاری خارجی در بازار بورس و سرمایه در ایران وجود دارد.

وی بیان داشت: در واقع در ایران فرصت جذب سرمایه و منابع خارجی در رشته های اقتصادی مختلف از جلمه، نفت، گاز، پتروشیمی، صنعت و کشاورزی وجود دارد، در واقع ایران کشوری است که با فرصت های گسترده طلایی و با عنایت به نرخ سود بالای سرمایه گذاری و امنیت می تواند جذابیت خوبی برای سرمایه گذاران خارجی داشته باشد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دشمنان تلاش دارند فضای ایران را نا امن جلوه دهند، گفت: واقعیت این است که اگر هر کسی منصفانه به صحنه اقتصادی ایران نگاه کنند، فرصت های طلایی سرمایه گذاری در اقتصاد ایران را مشاهده خواهد کرد.

www.icana.ir/Fa/News/368108

 

 

Template Design:Dima Group