دوشنبه 1 بهمن 1397 Monday 21 January 2019 14 جمادی‌الاول 1440
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی

لزوم برجسته سازی فرش ساروق به عنوان شاخص توسعه صنایع دستی استان مرکزی

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: برجسته سازی فرش ساروق به عنوان شاخص توسعه صنایع دستی و ایجاد اشتغال پایدار در استان مرکزی ضروریست.

بزرگ کردن قلم برگشت به حالت عادی قلم کوچک کردن قلم چاپ صفحه پی دی اف صفحه ارسال به دوستان
لزوم برجسته سازی فرش ساروق به عنوان شاخص توسعه صنایع دستی استان مرکزی

به گزارش ایرنا، علی اکبر کریمی روز جمعه در دیدار با بخشدار، اعضای شورای اسلامی و دهیاران بخش ساروق، افزود: فرش ساروق از دیرباز به عنوان یکی از زیراندازهای نفیس در سطح ملی و جهانی شهرت داشته و باید این برند با برنامه هدفمند به کار گرفته شود و به واسطه آن جایگاه فرش دستبافت تقویت شود.

وی ادامه داد: حمایت همه جانبه مسئولان و اقشار مختلف مردم از صنعت فرش و تامین خواسته های تولیدکنندگان و بافندگان می تواند از راهکارهای کلیدی در حل معضل بیکاری و بالا بردن بنیه اقتصادی این بخش و حتی شهرستان اراک باشد.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وجود آستان مقدس امامزادگان 72 تن و آرامگاه کربلایی کاظم ساروقی به عنوان معجزه قرن در ساروق نیز باید با برنامه ای اصولی مد نظر باشد و به این ظرفیت گردشگری آنگونه که شایسته است پرداخته شود.

وی بیان کرد: جذب کمک های خیران در کنار اعتبارات دولتی به منظور تقویت زیر ساخت های ساروق در حوزه گردشگری و رونق و احیای فرش ساروق ضروریست.

کریمی افزود: جذب اعتبارات لازم برای تکمیل جاده های آهنگران - ساروق، ساروق - کمیجان و مشهدالکوبه - ساروق که از مصوبات سفر هیات دولت به استان مرکزی است از سوی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و استانداری مرکزی در دستور کار قرار دارد.

وی همچنین در دیدار با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر داودآباد نیز گفت: این منطقه به عنوان قطب پرورش دام سنگین در استان مرکزی شهرت دارد و می توان از این ظرفیت برای توسعه صادرات گوشت قرمز به نقاط مختلف کشور استفاده کرد.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در خصوص سالن ورزشی نیمه کاره شهر داودآباد نیز گفت: در صورتی که شهرداری و شورای اسلامی این شهر یک سرمایه گذار برای تکمیل این طرح معرفی کنند، بستر لازم برای واگذاری کامل این طرح به سرمایه گذار فراهم می شود.

http://www.irna.ir/markazi/fa/News/82800933

Template Design:Dima Group