دوشنبه 1 بهمن 1397 Monday 21 January 2019 14 جمادی‌الاول 1440
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی

خانه ملت برای کاهش مشکلات بخش کشاورزی آمادگی دارد

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: خانه ملت همسو با دولت برای کاهش مشکلات کشاورزی و ایجاد تحول و نوسازی این بخش آمادگی کامل دارد.

بزرگ کردن قلم برگشت به حالت عادی قلم کوچک کردن قلم چاپ صفحه پی دی اف صفحه ارسال به دوستان
خانه ملت برای کاهش مشکلات بخش کشاورزی آمادگی دارد

علی اکبر کریمی چهارشنبه شب در نشست وزیر جهاد کشاورزی با تشکل های کشاورزی استان مرکزی افزود: بخش کشاورزی با مشکلات متعددی مواجه است که حل آن ها نیازمند عزم ملی و همدلی قوا با مجلس و دولت است.

وی اظهار کرد: کشاورزی رکن پایه در تولید و اقتصاد ملی است که با تنگناهای زیادی دست و پنجه نرم می کند و نیاز است که این حوزه بر اساس مختصات اقلیمی و آب و هوایی و دانش روز متحول شود و برای مشکلات آن اقدام عاجل صورت گیرد.

نماینده مردم، اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: با وجودی که استان مرکزی با ویژگی صنعتی شهرت یافته اما، در بخش کشاورزی حرف های زیادی برای گفتن دارد و 2 و هفت دهم میلیون تن محصولات کشاورزی در استان مرکزی تولید می شود.

کریمی افزود: تحقق نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی یکی از مطالبات جامعه کشاورزی است که مسئولان باید برای آن اهتمام ورزند.

وی گفت: شهرستان خنداب تک محصولی است و عمده محصول کشاورزی این خطه را انگور تشکیل می دهد و درحال حاضر نیز به علت کم آبی و خشکسالی باغداران این خطه با مشکلات مختلفی رو به رو کرده است و نیازاست شرایط فعلی باغداری این شهرستان اصلاح شود.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: انجام داربست در باغات انگور خنداب، یکپارچه سازی و استفاده از آبیاری نوین از جمله راهکارهایی است که به کاهش مشکلات و افزایش تولید این محصول منجر خواهد شد.

http://www.irna.ir/markazi/fa/News/82799763

Template Design:Dima Group