سه شنبه 2 بهمن 1397 Tuesday 22 January 2019 15 جمادی‌الاول 1440
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی

تسریع در تحقق ایجاد فضای سبز ۱۰۰۰ هکتاری برای اراک ضروری است

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس در گفت و گو با خبرنگار مهردر این رابطه اظهار داشت: اجرای مصوبه ایجاد یک هزار هکتار فضای سبز در شهر اراک که ده سال پیش در خلال طرح جامع کاهش آلودگی هوای اراک به تصویب رسیده، یکی از ضرورت های این شهر است که با گذشت ده سال متاسفانه بر زمین مانده است.

بزرگ کردن قلم برگشت به حالت عادی قلم کوچک کردن قلم چاپ صفحه پی دی اف صفحه ارسال به دوستان
تسریع در تحقق ایجاد فضای سبز ۱۰۰۰ هکتاری برای اراک ضروری است

علی اکبر کریمی گفت: به منظور حل بخشی از مشکل آلودگی هوای شهر اراک، شهرداری بایستی مصوبه ۱۰ساله ایجاد یک هزار هکتار فضای سبز را که بر زمین مانده، اجرایی کند.

مدیریت شهری و شورای پنجم بایستی تسریع در روند ایجاد فضای سبز شهر اراک را در دستور کار قرار دهند، چراکه سهم به سزایی در کنترل و کاهش معضل آلودگی هوای این شهر داردنماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به اهمیت فضای سبز در بهبود شرایط آلودگی هوای شهر اراک، این مهم از اقداماتی است که باید در اراک بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد و تاکنون نیز در اجرای آن کوتاهی شده است.

وی افزود: بخشی از اقداماتی که برای مشارکت در کاهش آلودگی هوا توسط شهرداری ها انجام می شود در طرح جامع کاهش آلودگی اراک برای شهرداری پیش بینی شده که ساماندهی ترافیک شهری، نوسازی و توسعه ناوگان نقلیه عمومی و همچنین ایجاد و گسترش فضای سبز از آن جمله است.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مدیریت شهری جدید اراک و شورای پنجم این شهر بایستی تسریع در روند ایجاد فضای سبز شهر اراک را در دستور کار قرار دهند، چراکه سهم به سزایی در کنترل و کاهش معضل آلودگی هوای این شهر دارد.

کریمی خاطرنشان ساخت: علاوه بر ضرورت ایجاد فضای سبز در محیط شهری اراک و اطراف آن، باید برنامه اصولی برای حفظ فضای سبز موجود در برخی مناطق از جمله سنجان و... صورت پذیرد چراکه ایجاد فضای سبز جدید هزینه های زیادی به دنبال دارد که باید با حفظ پوشش موجود از این هزینه ها جلوگیری شود.

https://www.mehrnews.com/news/4194664

Template Design:Dima Group