سه شنبه 2 بهمن 1397 Tuesday 22 January 2019 15 جمادی‌الاول 1440
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس تشریح کرد: بررسی لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده با جدیت/ورود به ماهیت معاملات صوری

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون اقتصادی با جدیت اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده را دنبال می کند.

بزرگ کردن قلم برگشت به حالت عادی قلم کوچک کردن قلم چاپ صفحه پی دی اف صفحه ارسال به دوستان
عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس تشریح کرد: بررسی لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده با جدیت/ورود به ماهیت معاملات صوری

به گزارش ایرنا، علی اکبر کریمی درخصوص جلسه امروز- یکشنبه- کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: در نشست امروز کمیسیون اقتصادی تا ماده 18 لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده مورد بحث و بررسی قرار گرفت و عمده بحث درباره ورود به ماهیت معاملات و وضعیت مالیات بر ارزش افزوده و معاملات صوری یا غیرواقعی بود که کمیسیون تلاش می‌کند جلوی این تخلف قانونی را بگیرد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نمایندگان اتحادیه صنف طلافروشان در جلسه امروز کمیسیون اقتصادی حضور داشتند و نظرات کارشناسی درباره ارزش افزوده معاملات طلا از جمله شمش طلا و طلاهای زینتی داشتند که در جلسات بعدی کمیسیون مورد بررسی قرار می‌گیرد.

نماینده مردم اراک و کمیجان در مجلس دهم شورای اسلامی بیان کرد: در برخی کشورها از حلقه آخر مالیات اخذ می‌شود یعنی مستقیما از مصرف کننده نهایی مالیات غیرمستقیم دریافت می شود اما در ایران و بسیاری دیگر از کشورها در تمامی حلقه ها مالیات اخذ می شود.

به گزارش خانه ملت، عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: کمیسیون اقتصادی با جدیت اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده را دنبال می کند و ما امیدواریم پیش از بررسی بودجه در صحن مجلس گزارش کمیسیون اقتصادی به صحن مجلس ارائه شود.

http://www.irna.ir/fa/News/82795878

Template Design:Dima Group