دوشنبه 1 بهمن 1397 Monday 21 January 2019 14 جمادی‌الاول 1440
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی

پیشنهاد یک نماینده برای افزایش وام ازدواج به ۱۵ میلیون تومان

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از پیشنهاد خود برای افزایش مبلغ وام ازدواج به ۱۵ میلیون تومان خبر داد و ابراز امیدواری کرد که این پیشنهاد به تصویب کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ و صحن علنی مجلس برسد.

بزرگ کردن قلم برگشت به حالت عادی قلم کوچک کردن قلم چاپ صفحه پی دی اف صفحه ارسال به دوستان
پیشنهاد یک نماینده برای افزایش وام ازدواج به ۱۵ میلیون تومان

علی‌اکبر کریمی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: پیشنهاد افزایش وام ازدواج از مبلغ ۱۰ میلیون تومان به ۱۵ میلیون تومان در قالب اصلاح بند ب تبصره ۱۶ لایحه بودجه سال ۹۷ در کمیسیون اقتصادی مجلس به تصویب رسید.

وی افزود: با توجه به اینکه ازدواج جوانان بحث مهمی است ضروری است نیازها و امکانات لازم برای جوانان در امر ازدواج فراهم شود. وام ازدواج هم از امکانات خوبی است که در سال‌های گذشته به تسهیل ازدواج جوانان کمک کرده است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه وام ازدواج در ازای هزینه‌های هر ازدواج رقم ناچیزی است، یادآور شد: در سال‌های گذشته وام ازدواج به ۱۰ میلیون تومان افزایش یافت اما با توجه به تورم سال‌های اخیر و ضرورت استفاده از منابع بانکی برای ارائه تسهیلات ازدواج و همچنین آثار خوب و مثبتی که ازدواج به لحاظ فرهنگی و اجتماعی به همراه دارد، پیشنهاد افزایش مبلغ وام را در کمیسیون اقتصادی مطرح کردیم که به تصویب رسید.

کریمی خاطرنشان کرد: این پیشنهاد در کمیسیون تلفیق مجلس مطرح خواهد شد و امیدواریم اعضای کمیسیون تلفیق و پس از آن نمایندگان در صحن علنی آن را به تصویب برسانند تا بتوانیم این خبر خوش را به جوانان در آستانه ازدواج بدهیم.

https://www.isna.ir/news/96101607901

Template Design:Dima Group