دوشنبه 1 بهمن 1397 Monday 21 January 2019 14 جمادی‌الاول 1440
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس: بافت فرسوده اراک در صورت بروز سوانح طبیعی با خطر جدی مواجه است

نماینده مردم اراک، خنداب وکمیجان در مجلس گفت: بافت فرسوده و سکونتگاه های غیررسمی اراک درصورت بروز حوادثی همچون زلزله باخطر جدی مواجه هستند و باید برای ساماندهی این مهم چاره اندیشی شود.

بزرگ کردن قلم برگشت به حالت عادی قلم کوچک کردن قلم چاپ صفحه پی دی اف صفحه ارسال به دوستان
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس: بافت فرسوده اراک در صورت بروز سوانح طبیعی با خطر جدی مواجه است

به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر کریمی روز دوشنبه در جلسه پیگیری بهسازی و نوسازی سکونتگاه های غیر رسمی شهر اراک اظهار داشت: در مجموع در چند محله از شهر اراک بیش از ٤٥٠ هکتار بافت فرسوده وجود دارد که این بافت هفت درصد از مساحت شهر اراک و ١٢ درصد از جمعیت این شهر را در بر می گیرد.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به حجم گسترده ای از جمعیت اراک که در این بافت ها زندگی می کنند نیاز است که هرچه سریع‌تر دستگاه های مربوط در سطح استان مرکزی به منظور ساماندهی و نوسازی این سکونت گاه ها اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: در قانون برنامه ششم توسعه تسهیلاتی برای نوسازی بافت های فرسوده در نظر گرفته شده و در این راستا تکالیفی برای دولت تعیین شده که در صورت عملیاتی شدن بخش از مشکلات مربوط به این سگونت گاه ها را رفع می کند.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باتوجه به مراجعات گسترده و درخواست های مردمی از سوی ساکنان سکونت گاه های حاشیه ای شهر اراک ازجمله کوی امام علی(ع)، کوی امام سجاد(ع)، کوی ولیعصر(عج) و سایر محله هایی که شامل بافت فرسوده می شوند، اخیرا جلسه ای برای بررسی وضعیت این محدوده ها تشکیل و تصمیم گیری های لازم در این زمینه انجام شده است.

کریمی ادامه داد: امیدواریم که بتوانیم با همت مسئولان شاهد عملیات جدی تر و آغازی گسترده تر از گذشته در راستای نوسازی و ساماندهی بافت های فرسوده و سکونتگاه های غیر رسمی در اراک باشیم.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: باتوجه به مخاطرات جدی که بافت های فرسوده در مواقع بروز حوادث غیرمترقبه و عوامل طبیعی مانند زلزله با آن روبرو هستند، تسریع این اقدامات در شهر اراک ضروری است و باید در دستور کار قرار گیرد.

https://www.mehrnews.com/news/4189650/

Template Design:Dima Group