سه شنبه 2 بهمن 1397 Tuesday 22 January 2019 15 جمادی‌الاول 1440
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی

نماینده مردم اراک در مجلس: وصل کردن جوایز صادراتی به بودجه کشور پاسخگوی نیاز صنعت نیست

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس گفت: وصل کردن جوایز صادراتی به بودجه کشور پاسخگوی نیاز صنعت نیست، چراکه دولت قادر به پرداخت آن نخواهد بود.

بزرگ کردن قلم برگشت به حالت عادی قلم کوچک کردن قلم چاپ صفحه پی دی اف صفحه ارسال به دوستان
نماینده مردم اراک در مجلس: وصل کردن جوایز صادراتی به بودجه کشور پاسخگوی نیاز صنعت نیست

به گزارش خبرگزاری فارساز اراک، علی‌اکبر کریمی ظهر امروز در مراسم تجلیل از صادرکنندگان برتر استان مرکزی اظهار کرد: آمار عملکرد صادراتی استان مرکزی در سال‌های اخیر روند رو به رشد و صعودی داشته است، با وجود اینکه در سال جاری تراز تجاری کشور منفی است و واردات بر صادرات پیشی گرفته، استان مرکزی توانسته صادرات خود را افزایش دهد.

وی تصریح کرد: متأسفانه در کشور شاهد قصه پرغصه واردات محور بودن هستیم، کشور به واسطه وابستگی به نفت و سایر مشکلات زیرساختی همواره واردات‌محور بوده و بهایی بیشتری به واردات داده است.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس افزود: میزان عملکرد استان در حوزه صادرات شایسته ظرفیت‌های عظیم استان مرکزی نیست و باید سهم خود را از بازارهای جهانی گرفته و اهداف بلندتری را برای صادرات استان ترسیم کنند و همه برای تحقق آن بکوشند.

کریمی با بیان اینکه هدف دو برابر کردن صادرات برای سال آینده بلندپروازانه نیست، ادامه داد: سهم صادرات صنعتی در بین اقلام صادراتی استان بالاست و به 88 درصد در هشت ماه ابتدایی سال جاری افزایش پیدا کرده است که این امر نشان می‌دهد صنعتگران در زمینه صادرات تلاش می‌کنند.

وی گفت: تعیین تکلیف کردن جوایز صادراتی یکی از چالش‌های ایران در صادرات است که نمایندگان مجلس تلاش می‌کنند از طریق دریافت مالیات از واردات این مبلغ را به جوایز و مشوق‌های صادراتی اختصاص دهد.

مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس گفت: وصل کردن جوایز صادراتی به بودجه کشور پاسخگوی نیاز صنعت نیست، چراکه دولت قادر به پرداخت آن نخواهد بود.

کریمی خاطرنشان کرد: در حال حاضر پس از ختم قائله داعش بازارهای بزرگ سوریه و عراق می‌تواند در اختیار ایران باشد، دولت نباید اجازه دهد این بازار بزرگ در اختیار حامیان داعش قرار گیرد.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13960930000976

Template Design:Dima Group