دوشنبه 1 بهمن 1397 Monday 21 January 2019 14 جمادی‌الاول 1440
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی

پایان بررسی لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز/ لایحه به زودی به صحن علنی ارسال می‌شود

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از اتمام بررسی لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در کمیسیون متبوعش خبر داد.

بزرگ کردن قلم برگشت به حالت عادی قلم کوچک کردن قلم چاپ صفحه پی دی اف صفحه ارسال به دوستان
پایان بررسی لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز/ لایحه به زودی به صحن علنی ارسال می‌شود

علی اکبر کریمیدر گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص جلسه امروز کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:در نشست امروز کمیسیون موارد الحاقی و اصلاحات لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز جمع‌بندی شدو بزودی به صحن علنی ارائه خواهد شد.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مهمترین رویکرد در این لایحه، ایجاد شرایط سخت‌گیرانه‌تر نسبت به گذشته در خصوص قاچاق کالا، مصادیق قاچاق و ضوابط و مجازات‌های پیش‌بینی شده برای افرادی بود که مبادرت به قاچاق می‌کنند.

کریمی تصریح کرد: باید توجه داشت به صرف اصلاح قوانین و مقررات این قاچاق از بین نمی‌رود بلکه باید به سایر عوامل هم پرداخته شود اگرچه قانون بستر اصلی کار است و دستگاه‌های مجری با قانون سر کار دارند اما سایر دستگاه‌های دولتی یا ارکان حکومتی مثل قوه قضاییه هم که در این زمینه نقش دارند باید وظایف‌شان را به خوبی انجام دهند تا شاهد کاهش پدیده قاچاق و حذف آن از اقتصاد ملی باشیم.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مقرر شده که لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز بزودی به صحن علنی مجلس ارسال شود.

http://www.icana.ir/Fa/News/360088

Template Design:Dima Group