دوشنبه 1 بهمن 1397 Monday 21 January 2019 14 جمادی‌الاول 1440
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی

نماینده مردم اراک در مجلس خطاب به وزرای نیرو و نفت؛ سوخت مازوت به طور کامل از چرخه فعالیت نیروگاه خارج شود

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولان وزارت نفت و نیرو ترتیبی اتخاذ کنند که سوخت مازوت بطور کامل از چرخه فعالیت نیروگاه خارج شود.

بزرگ کردن قلم برگشت به حالت عادی قلم کوچک کردن قلم چاپ صفحه پی دی اف صفحه ارسال به دوستان
نماینده مردم اراک در مجلس خطاب به وزرای نیرو و نفت؛ سوخت مازوت به طور کامل از چرخه فعالیت نیروگاه خارج شود

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، علی‌اکبر کریمی ظهر امروز در بازدید از نیروگاه شازند اظهار کرد: این نیروگاه، تنها نیروگاه فعال استان مرکزی است که برق مورد نیاز شهرهای مختلف استان را تامین می‌کند.

وی تصریح کرد: در ایام تابستان به دلیل افزایش مصرف برق در هنگام پیک با مشکلاتی در زمینه تامین برق مواجه هستیم که ضروری است برای ایجاد شرایط مطمئن در تولید برق مورد نیاز استان با توجه به افزایش صنایع و بخش خانگی در سال‌های آینده، تدابیر لازم به منظور توسعه نیروگاه اندیشیده شود.

 نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس افزود: در این راستا طرح توسعه نیروگاه آماده شده که با تامین  منابع مالی و فاینانس به اجرا در خواهد آمد، ضمن اینکه در سایر شهرها نیز طرح‌هایی در زمینه احداث نیروگاه در دست اقدام است تا انرژی برق مورد نیاز تامین شود.

کریمی گفت: در بحث آلودگی طبق وعده رئیس جمهور در سفر به استان مرکزی مقرر شد تمام سوخت نیروگاه از گاز تامین شود، تا آلودگی به حداقل ممکن برسد، طبق گزارش‌های ارسالی در برخی مواقع هنوز نیروگاه از سوخت مازوت استفاده می‌کند که ضروری است مسئولان وزارت نفت و نیرو ترتیبی اتخاذ کنند که سوخت مازوت بطور کامل از چرخه فعالیت نیروگاه خارج شود.

http://markazi.farsnews.com/news/13960912001463

Template Design:Dima Group