دوشنبه 1 بهمن 1397 Monday 21 January 2019 14 جمادی‌الاول 1440
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی

نماینده مردم اراک در مجلس: استفاده از ظرفیت جامعه معلولان مورد توجه مسئولان استان مرکزی قرار گیرد

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: جامعه معلولان ما ظرفیت‌های گسترده‌ای را در خود نهفته دارد که باید مسئولان امر با توجه به این استعدادها و ظرفیت‌ها آنها را کشف و فرصتی برای پرورش این استعدادها فراهم کنند.

بزرگ کردن قلم برگشت به حالت عادی قلم کوچک کردن قلم چاپ صفحه پی دی اف صفحه ارسال به دوستان
نماینده مردم اراک در مجلس: استفاده از ظرفیت جامعه معلولان مورد توجه مسئولان استان مرکزی قرار گیرد

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، علی اکبر کریمی صبح امروز در مراسم بزرگداشت روز جهانی معلولان اظهار داشت: امیدواریم این بزرگداشت‌ها و فرصت‌ها نگاه و چاره‌ای برای بررسی مسائل و مشکلات و بازنگری مسائل معلولان و ایجاد نقش مفید و موثر برای آنها در جامعه باشد.

وی افزود: معلولیت ممکن است محدودیتی برای معلول ایجاد کند اما به طور قطع خداوند متعال در کنار کاستی‌های جسمی توانمندی‌های بیشتری در وجود معلولان قرار می‌دهد این درحالی است که در جامعه ما معلولانی که با وجود مشکلات، منزلت و شان ویژه داشته و با عزم و اراده آهنی در عرصه‌های مختلف موفقیت‌های گوناگون کسب کرده‌اند.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: جامعه معلولان ما ظرفیت‌های گسترده‌ای را در خود نهفته دارد که باید مسئولان امر با توجه به این استعدادها و ظرفیت‌ها آنها را کشف و فرصتی برای پرورش این استعدادها فراهم کنند تاجامعه بتواند از خدمات معلولان استفاده کند.

کریمی بیان کرد: یکی از دغدغه‌های کشور بحث اشتغال است و معلولان هم از این موضوع مستثنی نیستند و کم‌ نیستند معلولانی که مشکل اشتغال دارند، در این راستا قانون الزام استفاده از 3 درصد از ظرفیت معلولان در اشتغال وجود دارد که تلاش می‌کنیم این مقدار را به 5 درصد افزایش دهیم.

وی ادامه داد: امروز بخش عمده‌ای از نگهداری و پرورش معلولان برعهده سمن‌هایی است که در این عرصه فعالیت دارند و می‌توان گفت بخش عمده‌ای از بار دولت را به دوش می کشند که البته دولت هم آنها را حمایت می‌کند.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: از دیگر مشکلاتی که جامعه معلولان با آن مواجه است بحث مناسب‌سازی محل عبور و مرور معلولان است که باید شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در راستای مناسب‌سازی عبور و مرور روستا و شهرها برای این افراد این امکان را به نحو شایسته فراهم کنند.

کریمی خاطرنشان کرد: بنده و سایر نمایندگان مجلس این قول را می دهیم که با استفاده از ظرفیت‌های قانون‌گذاری در مجلس این جامعه ارزشمند را حمایت کنیم.

وی اضافه کرد: در قالب برنامه ششم توسعه طرح غربالگری اجباری ژنتیکی توسط مجلس تصویب شد که این طرح برای پیشگیری از تولد معلولان بسیار خوب است تا شاید تعدادی از تولد 30هزار معلول در سال کاسته شود.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یکی از کاستی‌های دیگر موضوع تعرفه‌های خدمات معلولان است که ما انتظار داریم دولت حمایت بهتر و بیشتری از سمن‌های متولی این امور انجام دهند تا این موسسات روز به روز تقویت شوند و بتوانند هم‌پا و همکار دولت باشند.

https://www.tasnimnews.com/fa/news/1396/09/12/1590846

Template Design:Dima Group