سه شنبه 2 بهمن 1397 Tuesday 22 January 2019 15 جمادی‌الاول 1440
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی

دولت در حال تهیه لایحه افزایش سهمیه اشتغال معلولین است

نماینده اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت لایحه جدیدی را در دست تهیه دارد که بر اساس آن، سهمیه الزام اشتغال معلولین از سه درصد به پنج درصد افزایش خواهد یافت که این مهم به نوبه خود اقدام مطلوب و شایسته‌ای است.

بزرگ کردن قلم برگشت به حالت عادی قلم کوچک کردن قلم چاپ صفحه پی دی اف صفحه ارسال به دوستان
دولت در حال تهیه لایحه افزایش سهمیه اشتغال معلولین است

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، علی‌اکبر کریمی در مراسم بزرگداشت روز جهانی معلولین با اشاره به نقش تاثیرگذاری که معلولین می‌توانند در جامعه ایفا کنند، عنوان کرد: معلولیت ممکن است محدودیت ایجاد کند، اما قطعا چنین افرادی در برخی زمینه‌ها توانمندی بیشتری نسبت به دیگران دارند، در حال حاضر در جامعه برخی افراد معلول با وجود مشکلات جسمانی، با عزم و اراده در عرصه‌های مختلف ورزشی، علمی، فرهنگی و اقتصادی درخشیده اند.

وی با بیان اینکه جامعه معلولین ظرفیت‌های نهفته بسیاری دارند، افزود: بایستی مسئولین امر در کشف استعداد‌ها و ظرفیت‌های موجود این افراد جهد لازم را داشته باشند و با ایجاد فرصت مناسب، زمینه را برای بهره‌برداری از خدمات آنها در جامعه مهیا سازند.

کریمی اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های امروز کشور ما معضل بیکاری است و قطعا معلولین نیز از این امر مستثنی نبوده و با این مشکل دست به گربیانند، چنانچه مسئولین قانون موجود درخصوص الزام اشتغال معلولین را اجرایی کنند، قطعا مشکل این افراد به مراتب کمتر خواهد شد.

وی با بیان اینکه به عنوان نماینده مردم در مجلس همواره سعی در حفظ ارتباط با مجموعه معلولین را داشته‌ایم، افزود: بازدیدهای مکرری از مراکز آموزش، پرورش و نگهداری معلولان انجام شده است که طی آن اطلاعات مطلوبی حاصل شده و از زحمات مربیان که در این عرصه فعالیت می‌کنند مطلع شدیم.

کریمی تصریح کرد: امروزه بخش عمده نگهداری و پرورش معلولان بر عهده N.G.O هاست، البته دولت نیز در این راستا سیاست‌های حمایتی اعمال می‌کند، اما عمده فعالیت‌ها بر عهده خیرین و دست اندرکارن این عرصه است.

وی ادامه داد: مناسب‌سازی فضاهای شهری برای معلولان یکی از عمده‌ترین مشکلات است که در همین راستا ایجاد بستر مناسب برای تردد و عبور و مرور این افراد توسط شهرداری‌ها و دهیاری‌ها ضروری به نظر می‌رسد.

کریمی با اشاره به اینکه نمایندگان مجلس سعی دارند که با تدوین قانون‌های مناسب در خدمت مردم باشند و از اقشار مختلف جامعه حمایت کنند، اظهار کرد: در قانون جدید موضوع غربالگری ژنتیک تصویب شده است که این مهم در پیشگیری از معلولیت‌های مادرزادی نقش بسزایی خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: حوادث جاده‌ای، دفاع مقدس و افرادی که همچنان برای دفاع از این مرز و بوم سلامت خود را به خطر می‌اندازند و در پی آن ممکن است معلول یا جانباز شوند بر شمار معلولین اضافه خواهد کرد، بنابراین لازم است که با تلاش بیشتر زمینه را برای حمایت این افراد در جامعه فراهم کنیم.

نماینده اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: یکی از موضوعات درخواستی ما در رابطه با کاهش تعرفه‌های درمانی معلولان است و از دولت انتظار داریم که در این راستا سیاست‌های حمایتی بیشتری را اعمال کند.

http://markazi.isna.ir/default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NID=92078

Template Design:Dima Group