دوشنبه 1 بهمن 1397 Monday 21 January 2019 14 جمادی‌الاول 1440
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس: انجام غربالگری ژنتیک حین ازدواج طبق مصوبه مجلس الزامی است

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس گفت: در راستای کاهش آمار معلولان و پیشگیری از بروز معلولیت های مادرزادی، غربالگری ژنتیک حین ازدواج طبق مصوبه مجلس اجباری شده است.

بزرگ کردن قلم برگشت به حالت عادی قلم کوچک کردن قلم چاپ صفحه پی دی اف صفحه ارسال به دوستان
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس: انجام غربالگری ژنتیک حین ازدواج طبق مصوبه مجلس الزامی است

به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر کریمی روز شنبه در جریان بازدید از یک مدرسه استثنائی در اراک همزمان با روز جهانی معلولان، اظهار داشت: مربیان و معلمان در مراکز آموزشی معلولان، متحمل زحمات فراوانی هستند و باید تلاش کنیم که با اقدامات پیشگیرانه، بروز معلولیت های مادرزادی در جامعه کاهش یابد.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی افزود: مجلس شورای اسلامی در قانون برنامه ششم توسعه طرحی را در رابطه با غربالگری ژنتیک اجباری برای زوج های جوان در حال ازدواج به منظور پیشگیری از معلولیت های مادرزادی به تصویب رسانده است.

کریمی بیان کرد: با توجه به اینکه آمار معلولیت های مادرزادی در کشور ما نسبتا بالا است، نباید از این واقعیت و دغدغه مهم غافل شویم و اجرای طرح های غربالگری در این رابطه بسیار ضروری به نظر می رسد.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان ساخت: قطعا همه افرادی که در حوزه معلولان و نگهداری و پرورش و تربیت آنان در جامعه تلاش دارند، خدمت ارزشمندی را به اجتماع ارائه می کنند و باید اقدامات حمایتی از معلولان بیش از پیش در دستور کار قرار گیرد.

وی تصریح کرد: در این رابطه همچنین خیران می توانند نقش آفرینی کنند چرا که زیرساخت های لازم برای آموزش و توانبخشی معلولان ذهنی در استان مرکزی نیازمند افزایش می باشد که تحقق این مهم در گرو مشارکت مردمی است.

https://www.mehrnews.com/news/4161106

Template Design:Dima Group