دوشنبه 1 بهمن 1397 Monday 21 January 2019 14 جمادی‌الاول 1440
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی
پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر کریمی

طرح درآمدهای پایدار شهرداری‌ها ازسوی مجلس در دست بررسی است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در راستای رفع مشکلات و دغدغه های مربوط به مدیریت شهری، طرح درآمدهای پایدار شهرداری ها از سوی مجلس در دست بررسی است.

بزرگ کردن قلم برگشت به حالت عادی قلم کوچک کردن قلم چاپ صفحه پی دی اف صفحه ارسال به دوستان
طرح درآمدهای پایدار شهرداری‌ها ازسوی مجلس در دست بررسی است

علی اکبر کریمی در گفت و گو با خبرنگار مهربا اشاره به ضرورت های مدیریت شهری و شهرداری ها اظهار داشت: مدیریت شهری کاری بسیار سخت و پیچیده است و مدیران شهری باید تلاش کنند که در این مسیر گرفتار آفات مختلف، از جمله مسائل و مباحث سیاسی نشوند و رویکرد آنها تنها خدمت به مردم باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: با وجود آن که ابتکار خوبی از سوی دولت برای تشکیل کمیسیون کلانشهرها انجام شده، اما دولت لایحه درآمدهای پایدار شهرداری ها را به مجلس ارائه نکرده است.

کریمی بیان کرد: با توجه به مشکلات مالی و درآمدی شهرداری ها، هم اکنون در مجلس کمیسیون ویژه ای برای بررسی طرح قانون درآمدهای پایدار شهرداری ها تشکیل شده که یک کار اساسی و ماندگار می باشد و برای نخستین بار صورت گرفته است.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان ساخت: همچنین لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده در کمیسیون اقتصادی مجلس در دست بررسی است و در این رابطه آمادگی داریم تا نقطه نظرات شهرداری ها را ارزیابی کرده و سپس تصمیم گیری کنیم.

وی ادامه داد: باید تا قبل از بازنگری نهایی و دائمی شدن قانون مالیات بر ارزش افزوده، در این رابطه تصمیم و بازنگری لازم صورت پذیرد، چراکه برنامه ششم تغییرات اساسی در درآمدهای شهرداری های کلانشهرها و شهرهای بزرگ ایجاد کرد و می طلبد که در این زمینه تجدیدنظر صورت پذیرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کمیسیون اقتصادی مجلس آمادگی دارد تا با استفاده از نقطه نظرات موجود به بررسی و بازنگری در رابطه با مباحث درآمدی شهرداری ها بپردازد و به عنوان فردی که زمانی در سمت مدیریت شهری مرکز استان(اراک) فعالیت داشته ام، تلاش دارم مشکلات این حوزه تا سر حد امکان رفع شود.

https://www.mehrnews.com/news/4158605/

Template Design:Dima Group